کد خبر: 786877 A

مدیرکل راه و شهرسازی فارس خبرداد:

مدیرکل راه و شهرسازی فارس گفت: میزان تسهیلات ساخت مسکن در بافت فرسوده شیراز 500 میلیون ریال و در سایر شهرهای استان فارس 400 میلیون ریال است.

به‌گزارش ایلنا به نقل از اداره ارتباطات و اطلاع‌رسانی راه‌وشهرسازی فارس، فیروز تکاور مدیرکل راه و شهرسازی فارس اذعان داشت: نرخ سود این تسهیلات در دوران مشارکت 9 درصد تعیین شده است و نیز نرخ سود تسهیلات مازاد بر سقف تسهیلات مشارکت مدنی برابر با 18درصد با بازپرداخت حداکثر 120 ماه است.

وی افزود: مدارک مورد نیاز شرایط ثبت نام جهت دریافت تسهیلات ساخت مسکن بافت فرسوده شهری شامل اخذ پروانه ساختمانی از شهرداری و واقع شدن پروژه در محدوده مصوب بافت فرسوده شهری که باید در پروانه ساختمانی قید و یا به تایید شهرداری رسیده باشد، است.

تکاور همچنین خاطرنشان ساخت: شرایط ثبت نام در این طرح نیز بدین صورت است که ابتدا اعتبار پروانه ساختمانی باید حداقل 6 ماه باشد و نیز پیشرفت فیزیکی پروژه حداقل  20 درصد و حداکثر 80 درصد باشد. همچنین در رهن نبودن سند ملکی یا همان آزاد بودن سند و ثبت کامل اطلاعات در سامانه ثبت نام تسهیلات بافت فرسوده از دیگر شرایط ثبت نام برای دریافت تسهیلات ساخت مسکن است.

استان فارس راه و شهرسازی مدیرکل راه و شهرسازی مسکن نرخ سود
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر