کد خبر: 785949 A

رضایی خبرداد:

معاون امور عمرانی استاندار فارس گفت: تاکنون مبلغ ۱۴۱ میلیارد و ۸۳۵ میلیون ریال به خسارت‌دیدگان از سیل در استان فارس پرداخت شده است.

به‌گزارش ایلنا و به نقل از روابط‌عمومی بنیاد مسکن استان فارس، محمودرضا رضایی گفت: در بازسازی واحدهای آسیب‌دیده از سیل فروردین ماه در استان فارس تاکنون مبلغ 141 میلیارد و 835 میلیون ریال به خسارت‌دیدگان از سیل در استان فارس پرداخت شده است. 

وی افزود: این جبران خسارت‌ها در قالب تسهیلات احداث و تعمیرات مسکن و کمک‌های معیشتی کمک‌های بلاعوض به آسیب‌دیدگان پرداخت شده است.

رضایی خاطر نشان کرد: بر اساس ارزیابی‌های انجام شده در سیل امسال 605 واحد شهری و یک هزار و 378 واحد روستایی نیاز به احداث مجدد دارند و همچنین سه هزار و 854 واحد شهری و روستایی نیازمند تعمیرات شده‌اند که کل تسهیلات مورد نیاز جهت این واحدها حدود 1400 میلیارد ریال برآورد شده است. 

به گفته معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس از یک ماه گذشته تاکنون که ابلاغ اعتبارات به بانک‌های عامل انجام شده روند معرفی پرونده‌ها و عقد قرارداد با متقاضیان به خوبی در حال انجام است، تاکید کرد: با توجه به برنامه بنیاد مسکن مبنی بر اتمام کار تمامی واحدهای تعمیری تا نیمه مردادماه خواستار تسریع در عقد قراداد بانکی با متقاضیان و رفع موانع موجود در دریافت ضمانت زنجیره‌ای توسط بانک‌ها شده ایم.

رضایی با بیان اینکه تاکنون حدود 1000 نفر از آسیب‌دیدگان سیل مبلغ 56 میلیارد ریال بلاعوض در قالب تعمیری و معیشتی پرداخت شده است و مبلغ 50 میلیارد ریال هم به صورت بلاعوض به خسارت دیدگان خوردو و مصدومین پرداخت شده است، ابراز امیدواری کرد: هر چه سریعتر منازل آسیب دیده از سیل تعمیر و احداث شود تا از کمی از زحمات و سختی‌های مردم در سیل اخیر جبران شود. 

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس  با بیان اینکه پرداخت تسهیلات معیشتی و وام‌های بلاعوض با مشارکت و همراهی بنیاد مسکن استان فارس اقدام شایسته‌ای در جهت بازگرداندن سریع خانوارهای خسارت دیده به زندگی عادی بوده است گفت: تسهیلات معیشتی پرداخت شده در استان فارس 49 میلیارد و 788 میلیارد ریال برآورد شده که به یک هزار و 970 واحد خسارت دیده تا کنون تعلق گرفته است. 

رضایی خاطر نشان کرد: کمک‌های بلا عوض تاکنون به بازماندگان 13 نفر جان باخته سیل استان فارس، 23 مصدوم حادثه، 378 خودروی حادثه دیده پرداخت شده و 108 خودرو نیز برای حمل خودروهای آسیب دیده به خارج از استان فارس این خسارت‌ها را دریافت کرده‌اند. 

رضایی افزود: در این زمینه و به ترتیب یاد شده 31 میلیارد و 723 میلیون ریال پرداخت شده که یک میلیارد و 850 میلیون ریال به بازمانگان متوفیان سیل استان فارس ، 27 میلیارد و 718 میلیارد ریال به خودروهای خسارت دیده و یک میلیارد و 198 میلیون ریال برای حمل خودروها و مابقی به مصدومان این حادثه پرداخت شده است.

استان فارس سیل مسکن معاون بنیاد مسکن استان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر