کد خبر: 783625 A

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس:

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس با بیان اینکه طبق آمار ارایه شده در سال 95 از چهار میلیون و ٨٥٠ هزار نفر جمعیت استان، ۱۹۸ هزار نفر بیکار هستند، افزود: در حال حاضر جمعیت فعال استان بالغ بر یک میلیون و ٦٧٠ هزار نفر است.

به گزارش ایلنا، سهراب مختاری در همایش توسعه روستایی استان با بیان اینکه ایجاد اشتغال وظیفه همگانی حاکمیت و مردم است، گفت: همه باید تلاش کنیم وضعیت در بحث اشتغال رو به روز بهتر شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس با اشاره به رتبه ١٩ فارس در فضای کسب و کار در سال ٩٢، عنوان کرد: با تلاش‌های انجام شده امروز فارس در این باره رتبه دوم کشور را به خود اختصاص داده است.

مختاری ادامه داد: تشکیل تعاونی‌های روستایی با صندوق خرد زنان را مورد توجه قرار گیرد.

مختاری ادامه داد: برند سازی، سایت سازی و ایجاد بازارچه‌های موقت و دائمی و فروشگاه‌های ثابت عرضه محصولات کشاورزی و دهکده مشاغل روستایی در استان شد.

وی با بیان اینکه وضعیت استان در بحث فضای کسب و کار خوب است، گفت: با توجه به اینکه در عرصه بین‌الملل دارای رتبه ١٢٤ تا ١٢٨ هستیم، لذا باید تلاش کنیم روز به روز در رقابت‌های بین‌المللی این رتبه را کاهش دهیم.

وی با اشاره به آمار تعاونی‌های روستایی و ظرفیت مشارکت پذیری بالای مردم فارس در حوزه تعاون گفت: در حال حاضر ٧٩ هزار اشتغال استان مربوط به بخش تعاون و سه میلیون و ٨٠٠ هزار نفر از جمعیت فارس عضو تعاونی هستند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس با با بیان اینکه ٤٣ درصد تعاونی‌های روستایی از سال ٩٥ به بعد تاسیس شده است، میزان تسهیلات پرداختی در قالب طرح‌های روستایی و حمایتی را نزدیک به ٤٢٠ میلیارد تومان پرداخت اعلام کرد.

مختاری بر لزوم ارتقای سطح دانش دهیاران و اعضای شوراهای روستایی تاکید کرد و گفت: طرح پیشاهنگان کسب و کار و تسهیل کنندگان فناوری نوین تجارت و تشکیل خانه مهارت در دستور کار قرار گرفته و تسهیلات بسیج سازندگی، صندوق کارآفرینی امید و دستگاههای حمایتی به عنوان پشتیبان مالی این طرح‌ها پیش‌بینی شده است.

مدیر کل کار استان فارس افزود: تجهیز مراکز بوم گردی به غرفه‌های مصنوعات تولید روستاها، ارائه طرح‌های زود بازده مشتری محور، واگذاری موقت اراضی جنگلی و صدور پرورش قوچ و غزال در راستای ایجاد اشتغال و رونق تولید در دستور کار قرار دارد.

اشتغال تجارت کار و رفاه اجتماعی مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی مشاغل روستایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر