کد خبر: 783598 A

جمالی نژاد مطرح کرد:

معاون عمرانی وزیر کشور مهمترین چالشی که در روستاها مهاجرت را رقم می‌زند، اشتغال عنوان کرد.

به گزارش ایلنا، مهدی جمالی‌نژاد در همایش توسعه روستایی فارس افزایش سهم دهیاری‌ها از اعتبارات ناشی از عوارض سوخت از ٢٠ به ٣٥ درصد و تدوین لایحه اصلاح قوانین خودکفا را از جمله مواردی عنوان کرد که به رفع خلاهای قانونی و جایگاهی دهیاران کمک می‌کند.

رئیس سازمان شهرداری و دهیاری‌های کشور بیان کرد: هر دولتی با آغاز فعالیت خود ‌یک سیاست محوری را مشخص می‌کند. از اصلی ترین سیاست‌های وزارت کشور در بحث توسعه متوازان و پیشرفت پایدار ایران را توزیع عادلانه خدمات و امکانات است.

معاون عمرانی وزیر کشور ادامه داد: عدم توجه به روستاها و شهرهای کوچک در طول دهه‌های گذشته مشکلی ایجاد کرده که نظام شهری ما را دچار خدشه کرده است.

رئیس سازمان شهرداری و دهیاری‌های کشور تصریح کرد: نظام شهری کهکشانی ابران در سال‌های دور، مجموعه‌ای از نظام زنجیره‌ای ایجاد کرده ک خالی شدن روستاها از سکنه نتیجه آن است.

جمالی نژاد با اشاره اینکه در سیاست‌های ابلاغی رهبری نیز بر توزیع متوازن جمعیت تاکید شده، افزود: شرط توسعه پایدار گسترش توزیع متوازن جمعیت در کشور است.

رئیس سازمان شهرداری و دهیاری‌های کشور تجهیز پایگاه‌های آتش‌نشانی دهیاری‌ها، توسعه فضای سبز روستایی، افزایش تعاملات بین دستگاهی، توسعه بازارهای محلی در روستاها، برگزاری همایش‌ها و نشست‌های موضوع محور و راه‌اندازی ده سراها را از جمله مواردی عنوان کرد که تا پایان امسال توسط معاونت متبوع در وزارت کشور دنبال خواهد شد.

جمالی نژاد اعتقاد دارد که توسعه کشور از روستاها می‌گذرد، چرا که روستاها مراکز مولد هستند.

رئیس سازمان شهرداری و دهیاری‌های کشور گفت: دهیاران نگران تقویت جایگاه نهاد قانونی دهیاری‌ها هستند.

معاون عمرانی وزیر کشور خاطر نشان کرد:  سرانه اعتبارات تخصیصی به روستاهای دارای دهیار به ٢٤٠ هزار رسیده و ٢٢٠ درصد افزایش داشته است.

اشتغال توسعه پایدار مهاجرت وزیر کشور مهاجرت از روستاها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر