کد خبر: 782544 A

استاندار فارس در مراسم روز دهیار تاکید کرد:

استاندار فارس گفت: عمده ترین و اصلی ترین اهداف مدیریت ارشد استان توجه به معیشت، اشتغال و سرمایه گذار در روستاهاست که می تواند زمینه ماندگاری روستاییان و جلوگیری از مهاجرت آنها را فراهم کند.

به گزارش ایلنا و به نقل پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، عنایت الله رحیمی در مراسم روز دهیار ضمن تبریک این روز به دهیارانی که خالصانه در راه خدمت به میهن و مردم شریف مناطق روستایی تلاش می کنند، عنوان کرد: پس از انقلاب اسلامی ایران فعالیت شوراهای شهر و روستا و حضور دهیاران در صحنه مدیریت روستاها خواسته مردم بود.

وی با بیان اینکه هدف از تشکیل شوراهای روستاها مدیریت مشارکتی بوده است، اظهار کرد: حضور مردم، منتخبین مردم در شورای روستا، منتخب شورا به عنوان دهیار و همچنین بخشدار به عنوان نماینده دولت حلقه مفقوده ارتباط مناطق روستایی با مراکز تصمیم گیری را شکل داده است.

استاندار فارس بیان کرد: این حلقه مشارکتی در مدیریت روستاها باید مسائل و مشکلات و مصائب مردم  را انتقال بدهند و پیشنهاداتی بر مبنای توانمندی‌ها و پتانسیل‌ها ارائه بدهند و بر همین مبنا در چارچوب مشارکتی موضوع نظارت، اجرا، کنترل و هدایت را در پیش بگیرند.

نماینده عالی دولت در استان فارس عملکرد نهاد شوراها و دهیاری ها را در سال های اخیر قابل دفاع ارزیابی کرد و افزود: ممکن است ایراداتی نیز در این مسیر وجود داشته باشد که باید با برنامه های علمی به رفع آنها بپردازیم و در مسیر توسعه روستاها گام برداریم.

وی افزود: ناملایمات طبیعی و تلاطمات اقتصادی زندگی و معاش این افراد را با مشکلاتی مواجه کرده باشد.

رحیمی با بیان اینکه رفع معضل بیکاری نیازمند سرمایه گذاری است، یادآور شد: این سرمایه گذاری از سوی نهادهای پولی و بانکی، تعاونی ها و یا بخش خصوصی تامین می شود که مستلزم ارائه برنامه و طرح های مناسب برای جذب آنها است.

استاندار فارس بیان کرد: در راستای بهره گیری از تجارب و توانمند‌ی‌های گذشته تلاش کردیم جایگاه کشاورزی استان  را با تکیه بر علم و دانش حفظ کنیم.

وی افزود: راه اندازی طرح های آبیاری نوین و همچنین ستاد گلخانه ها از جمله این اقدامات بوده است که توسعه 20 درصدی گلخانه ها را در پی داشت.

اشتغال اقتصاد مهاجرت روستا مهاجرت از روستاها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر