کد خبر: 782441 A

بنی زمانی خبر داد:

سخنگوی‌کمیسیون برنامه‌، بودجه،املاک و امور حقوقی شورای شهر شیراز گفت: بدهی به جا مانده از پروژه پل کابلی حدود ۶۰ میلیارد تومان است.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای شهر شیراز، سینا بنی زمانی گفت: پروژه پل کابلی حدود ۳۷ میلیارد تومان بدهی اجرایی و حدود ۲۳ میلیارد تومان بدهی تملکی دارد.

وی با بیان اینکه شهرداری شیراز باید بیش از گذشته به شرایط مالی و اجرایی پروژه‌ها در زمان افتتاح توجه کند‌ افزود: در گذشته، افتتاح پروژه‌ها با وجود حجم بالای بدهی به پیمانکاران و مالکان، از رویه‌های معمول افتتاح پروژه‌ها بود.

بنی‌زمانی با یادآوری اینکه، افتتاح پروژه‌ها با این شرایط، سبب به هم ریختگی انضباط مالی شهرداری می‌شود تصریح کرد: در این وضعیت نمی‌توان انتظار اجرای مطلوب برنامه‌های پنج‌ساله‌ شهرداری را داشت.

سخنگوی کمیسیون برنامه‌، بودجه، املاک و امور حقوقی شورای شیراز، یکی از مشکلات در نظام مالی شهرداری‌ها را استفاده از سیستم حسابداری نقدی تعدیل‌شده برشمرد و ابراز کرد: این امر سبب دشواری تعیین میزان بدهی و تهیه ترازنامه می‌شود.

بنی زمانی تاکید کرد: تا زمان تغییر سیستم حسابداری به تعهدی، شهرداری‌ها باید از سو استفاده از خلاهای موجود خودداری کنند.

وی افزود: انتظار می‌رود، شهرداری شیراز پروژه‌ها را زمانی افتتاح کند که عملیات اجرایی آن به پایان رسیده و برنامه‌ی قابل قبولی برای پرداخت بدهی‌های به‌جا‌مانده تهیه شده باشد.

بودجه روابط عمومی شورای اسلامی شهر کمیسیون برنامه بودجه مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر