کد خبر: 779830 A

رئیس کمیسیون معماری شورای شهر شیراز :

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر شیراز گفت:شورای اسلامی شهر شیراز، همواره از هرگونه تخریب خانه‌های تاریخی و میراثی جلوگیری می‌کند.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی و اموربین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، نوذر امامی گفت: انتشار اوراق مالی اسلامی (اوراق مشارکت) در راستای بازآفرینی بافت فرسوده اطراف حرم حضرت احمدبن موسی(ع) بررسی شد.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر شیراز گفت: در طرح بازسازی ومقاوم‌سازی ساختمانها با هدف ارتقای سطح زندگی مردم در بافت تاریخی باید به اتصال گذرها به سوی حرم نیز توجه شود.

امامی، پروژه‌های گذر ذغالی‌ها، مجموعه زندیه، خانه‌های تاریخی اطراف حرم، احیای گذرهای تاریخی، آرام سازی ترافیک در چهار گذر احمدی، حسینی، آستانه و ۹ دی، احیای بازار وکیل شمالی، اجرای مرمت خانه تاریخی رجبعلی هوایی، احیای‌ کاروانسراهای روغنی، احمدی و گمرک را از جمله پروژه های احیا و بازسازی بافت تاریخی برشمرد.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به تکلیف شماره ۲۴ بودجه ۹۸ شهرداری تصریح کرد: با توجه به اولویت بازنگری ضوابط و مقررات شهرسازی و معماری، شهرداری مکلف است گزارش اقدامات را به صورت دوماهه به شورا ارسال و تا پایان شهریور ۱۳۹۸جمع بندی بازنگری ضوابط را به منظور تصویب در مراجع مربوطه، به شورا ارائه کند. 

وی خاطر نشان کرد: عدم توجه به بازنگری ضوابط و مقررات شهرسازی و معماری، گزاف‌خواهی و افزون‌طلبی مالکان را به همراه داشته است که باید نسبت به رفع این مشکل تدابیری اندیشیده شود.

 

بودجه شورای اسلامی شهر عضو شورای اسلامی شهر گمرک معماری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر