کد خبر: 777508 A

معاون توسعه ورزش اداره‌کل ورزش و جوانان فارس:

معاون توسعه ورزش اداره‌کل ورزش و جوانان فارس اعلام کرد که این اداره‌کل در حال پیاده‌سازی برنامه‌های حمایتی از 30 ورزشکار استان فارس است که شانس حضور در بازی‌های المپیک و پارالمپیک 2020 توکیو را دارند.

به گزارش ایلنا، محسن سالاری ضمن تبریک روز جهانی المپیک، بالاترین افتخار یک ورزشکار را حضور در این بازی‌ها عنوان کرد و گفت: تعدادی از ورزشکاران برتر فارس موفق به کسب 10 مدال در بازی‌های آسیایی و پاراآسیایی 2018 جاکارتا شدند . 

وی با اشاره مجدد به اعمال برنامه‌های حمایتی از این 30 ورزشکار، افزود: با همکاری هیات پزشکی ورزشی، قهرمانان در زمینه مراقبت‌های پزشکی، مشاوره روانی، اصلاح حرکات و ...  تحت پوشش قرار گرفته‌اند . 

معاون توسعه ورزش اداره‌کل ورزش و جوانان فارس ابراز امیداوری کرد که شاهد موفقیت ورزشکاران استان در المپیک توکیو همچون برتری در بازی‌های آسیایی و پاراآسیایی جاکارتا 2018 باشیم . 

سالاری همچنین به تاریخچه نامگذاری بازی‌های المپیک اشاره کرد و با بیان اینکه این روز یادآور تحرک، کسب تجربه، برتری، دوستی و احترام است، گفت: در 23 ژوئن 1894پیشنهاد شد تا سنت قدیمی بازی‌های المپیک اجرا و در همان سال بازی‌های المپیک مدرن نامگذاری شود.

وی با یادآوری این نکته که المپیک مهمترین رویداد ورزشی جهان است که در بالاترین سطح  و کیفیت اجرا می‌شود، اظهار کرد: المپیک ارتباط معناداری بین رتبه بندی هیات‌ها و فدراسیون‌های ورزشی دارد . 

معاون توسعه ورزش اداره‌کل ورزش و جوانان فارس همچنین با بیان اینکه هدف المپیزم به خدمت گرفتن ورزش جهت تعالی موزون انسان به منظور ایجاد جامعه صلح آمیز است، اضافه کرد: در این رویداد بالاترین سطح مدیریت اماکن ورزشی و مدیریت برگزاری یک مسابقه را شاهد هستیم که ثمرات متعددی برای شهر میزبان به جای می‌گذارد . 

سالاری خاطرنشان کرد: آمارها نشان می‌دهد که اقتصاد شهرهای میزبان المپیک یکسال پس از برگزاری مسابقات تفاوت مثبت و قابل اعتنایی نسبت به قبل از رویداد دارد .

 

اداره کل ورزش و جوانان بازی بازی های المپیک جامعه معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر