کد خبر: 769775 A

مهدی حاجتی عضو شورای شهر شیراز عصر یکشنبه برای اجرای حکم بازداشت و به زندان منتقل شد.

مسئول دفتر حاجتی در گفت‌وگو با ایلنا با بیان اینکه دیروز پیامکی مبنی بر صدور رای به آقای حاجتی ارسال شد، گفت: در این پیامک جزئیات حکم به صورت دقیق منتشر نشده بود.

وی افزود: ماموران اجرای احکام حدود ساعت 15 الی 15.30 با مراجعه به منزل مهدی حاجتی  وی را روانه زندان کردند.

مسئول دفتر حاجتی با اشاره به اینکه تا این لحظه از جزییات رای صادره دادگاه تجدید نظر بی اطلاعیم، افزود: احتمال دارد که زمان جلب؛ ماموران جزییات حکم را به آقای حاجتی اطلاع داده باشند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر تنها از تایید شدن رای دادگاه بدوی اطلاع داریم، افزود: با توجه به اینکه رای دادگاه بدوی یک سال زندان و تبعید بوده است بنابراین جهت مطلع شدن از این حکم منتظر هستیم تا وکیل آقای حاجتی فردا با حضور در دادگستری از جزییات آن آگاه شود.

او خاطرنشان کرد: مهدی حاجتی تا زمانی که توسط ماموران اجرای احکام جلب شد اطلاعی کافی از حکمش نداشت.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر شیراز هم با بیان اینکه علی القاعده باید حکم آقای حاجتی به وی ابلاغ شده باشد، گفت:  بعد از ابلاغ حکم پرونده وارد مرحله اجرا می شود.

سید عبدالرزاق موسوی در گفت‌وگو با ایلنا افزود: قانون پیش‌بینی کرده که جایگزین جناب حاجتی بعد از دو ماه از نبود وی می‌تواند جایگزین این عضو شورای شهر شود.

روابط عمومی دادگستری استان فارس دقایقی پیش از حکم یک سال حبس مهدی حاجتی عضو شورای شهر شیراز خبر داد و گفت: این حکم امروز 12 خرداد ماه اجرا و وی به زندان منتقل شد.

آن طور که روابط عمومی دادگستری فارس اعلام کرده است این حکم قطعیت یافته است و امروز به اجرا در آمده است.  در ادامه خبر روابط عمومی دادگستری استان آمده است: اتهام این عضو شورای شهر فعالیت تبلیغی علیه نظام است و علاوه بر یک سال حبس به دو سال تبعید نیز محکوم شده است.

به گزارش ایلنا، زهره رستگاری، همسر مهدی حاجتی با انتشار توئیتی مدعی شد که همسرش بعد از ظهر امروز بازداشت و به زندان منتقل شده است.

مهدی حاجتی متولد 1358 از فعالان سیاسی اصلاح طلب، رئیس کمیسیون حقوق شهروندی دوره پنجم شورای شهر شیراز است. 

 

حقوق زندان قانون کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر شیراز مهدی حاجتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر