کد خبر: 768001 A

صداقت خبر داد:

معاون بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صمت استان فارس گفت: پرونده تخلف یک کارخانه تولید قند در استان به ارزش 213 میلیون ریال به تعزیرات حکومتی ارجاع شد .

به گزارش ایلنا به نقل از سازمان صمت استان فارس، محمدابراهیم صداقت با اعلام این خبر افزود: به دنبال اجرای طرح نظارت بر تولید تا توزیع کالاهای پرمصرف به خصوص قند و شکر، تخلف گرانفروشی یکی از واحدهای تولیدی قند با هوشیاری بازرسان این سازمان کشف شد .

وی اضافه کرد: این واحد تولیدی که شکر را با نرخ مصوب 30 هزار ریال دریافت کرده تا پس از تولید قند، آن را به قیمت کارشناسی شده 54 هزار ریال به فروش برساند، از فروش قند با قیمت کارشناسی شده خودداری کرده و یک تن از قندهای تولیدی را با قیمت 75 هزار ریال و 6 تن از آن را با قیمت 86 هزار ریال به فروش رسانده است . 

به گفته صداقت این امر سبب افزایش قیمت مصرف کننده قند تا 130 هزار ریال در بازار شده بود که با کشف این تخلف و برخورد با واحد تولیدی، پرونده تخلف گرانفروشی برای این واحد تشکیل و برای صدور رای به تعزیرات حکومتی ارسال شده است . 

معاون بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صمت فارس از شهروندان خواست، در صورت مشاهده هر نوع تخلف، مراتب را به سامانه 124 ستادخبری این سازمان گزارش کنند.

 

استان فارس تعزیرات حقوق قند مصرف کنندگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر