کد خبر: 765364 A

حیات الغیب خبر داد:

مدیر کل زندان‌های فارس گفت: در راستای ارتقای انگیزه زندانیان برای مطالعه بیشتر و شرکت در جشنواره همانند سال‌های گذشته تسهیلات قضایی و رفاهی همچون مرخصی، اشتغال به صورت رأی باز، آزادی مشروط و غیره با نظر مراجع قضایی، به افراد شرکت کننده تعلق می‌گیرد.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی کتابخانه‌های عمومی استان فارس حشمت‌الله حیات‌الغیب با اشاره به استقبال مددجویان از جشنواره کتابخوانی رضوی اظهار داشت: برنامه‌ریزی لازم برای اجرای نهمین دوره جشنواره مسابقات رضوی در بین مددجویان، خانواده‌ها، کارمندان و کارکنان وظیفه زندان انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه یکی از مهم‌ترین استراتژی‌های سازمان زندان‌ها در راستای اصلاح و تربیت، کاهش آسیب و کاهش نرخ بازگشت به زندان، مطالعه کتاب و اجرای برنامه‌های کتابخوانی در زندان‌هاست، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه اوقات فراغت زندانیان زیاد است پرداختن به مطالعه هم از استرس و فشارهای روحی و روانی آنان می‌کاهد و هم سبب افزایش اطلاعات و سطح آگاهی عمومی آنان می‌شود و مسابقات کتابخوانی رضوی جایگاه ویژه‌ای در این زمینه دارد. 

به گفته حیات‌الغیب شناخت سیره رضوی گام مهمی است برای تغییر افکار، رفتار و گفتار زندانیان و در نظرسنجی‌های انجام شده در بین زندانیان، برگزاری این مسابقات تأثیر بسزایی در پرکردن اوقات فراغت زندانیان و کمک به بازگشت سعادتمندانه آنان به جامعه داشته است.

وی عنوان کرد: در دوره‌های گذشته جشنواره کتابخوانی رضوی،  اداره کل  زندان‌ها مشارکت گسترده‌ای را در این جشنواره داشته است. در هشتمین دوره این جشنواره که سال گذشته برگزار شد بیش از 2100 نفر از مجموعه زندان در جشنواره شرکت کردند که عمدتاً زندانیان بوده‌اند و علاوه بر هدایای نقدی، از تسهیلات قضایی برخوردار شدند.

اشتغال تبلیغات خانواده کتابخانه های عمومی استان مسابقات کتابخوانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر