کد خبر: 761904 A

معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی کشور:

معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: استان فارس و شهر شیراز از لحاظ صنایع دستی برای خانواده صنایع دستی دارای موقعیت استراتژیک هستند که با موفقیت ارزیابان بین‌المللی، شیراز هم به عنوان شهر جهانی صنایع دستی در دنیا مطرح می شود.

به گزارش ایلنا پویا محمودیان در جلسه انعقاد تفاهم نامه با شرکت اتریشی در شیراز گفت: هم اینک پرونده جهانی شدن شیراز از نظر صنایع دستی برای ارسال به شورای جهانی صنایع دستی در حال آماده شدن است گفت: این یعنی آن ظرفیت بی پایان کشورمان در زمینه هنر و سرمایه های هنری و خالقان و استادان این هنر که جایگزین ندارند.

محمودیان با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران به عنوان سومین کشور تولید کننده صنایع دستی از لحاظ تنوع و اولین کشور از لحاظ ثبت شهرها و روستاهای جهانی است بیان کرد:  امروزه توجه بسیاری از فعالان حوزه هنر و صنایع دستی را به خود جلب کرده است.

معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور خاطر نشان کرد: کشور ایران در مجموع با ثبت هشت شهر و 2 روستا که 2 شهر و یک روستای آن سال گذشته به ثبت رسید، در سکوی نخست جهان در زمینه ثبت شهرها و روستاهای جهانی در زمینه صنایع دستی قرار دارد.

به گفته وی  امروزه صنایع دستی و هنرهای سنتی کشورمان در اقتصاد هنر و صنایع خلاق از جایگاه ویژه ای در جهان برخوردار است.

محمودیان تصریح کرد:  صادرات صنایع دستی و هنرهای سنتی، برپایی نمایشگاه صنایع دستی در خارج از کشور و فروش آنلاین صنایع دستی، مبادی هستند که از طریق آن صنایع دستی کشورمان در اختیار علاقمندان به صنایع دستی ایران قرار می گیرد.

وی افزود: حوزه گردشگری و صنایع دستی ایران از حوزه ای بسیار با ظرفیت از لحاظ سرمایه‌گذاری است و ما نیز آماده همکاری و حمایت از هرگونه سرمایه گذاران در این زمینه هستیم.

 

 

استان فارس خانواده صنایع دستی صنایع دستی و گردشگری هنر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر