کد خبر: 761434 A

ر ئیس اتاق بازرگانی استان فارس مطرح کرد؛

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان فارس گفت: نیاز امروز بازار کار و اشتغال کشور ما مهارت آموزی و نه مدرک گرایی است.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی فارس، جمال رازقی در دیدار دکتر کوشکی مدیر کل فنی و حرفه ای استان فارس با تاکید بر مهارت آموزی بیان کرد: امروز بسیاری از مهارت ها و مشاغل در کشور وجود دارد که نیروی انسانی متناسب برای آن شغل وجود ندارد و می توانیم بگوییم کار هست اما نیروی انسانی برای انجام دادن آن نیست.

رازقی با اشاره به وضعیت کسب و کار کشور در مقایسه با جهان اظهارداشت: مدرک گرایی وضعیت بدی را برای اقتصاد و اشتغال کشور رقم زده است لذا برای ایجاد اشتغال پایدار در کشور و رفع معضل بیکاری باید فرهنگ پشت میزنشینی به فرهنگ مهارت آموزی تغییر یابد.

رئیس اتاق بازرگانی فارس اضافه کرد: در برخی از مواقع نیز شاهد پایین آمدن شان برخی از شغل ها هستیم در حالی که مهارت آموزی نیاز اشتغال کشور است که می تواند تعالی و رشد اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جامعه را به دنبال داشته باشد.

وی با بیان اینکه اتاق بازرگانی فارس می‌تواند در چند بخش تعامل و همکاری خوبی با سازمان فنی و حرفه ای استان داشته باشد ادامه داد: می توانیم با انجام طرحی، نیازسنجی برای تامین نیروی کار مورد نیاز در بخش های مختلف صنعت و بازرگانی استان را انجام دهیم و سازمان فنی و حرفه ای استان نیز در این زمینه آموزش هایی در محل کارگاه ها را انجام دهد.

 

اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی استان فارس اشتغال بازار کار نیروی کار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر