کد خبر: 760849 A

حکایت سوختن مأمور نیروی انتظامی برای نجات راننده دچار حریق، حکایت فداکاری است؛ ستوان «وحید خسروانی»، جوانی از دیار فارس که واژه خدمت را به شیواترین گونه، معنا کرد.

به گزارش ایلنا و به نقل از  روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، بیمارستان سوانح سوختگی و خدمات ترمیمی امیرالمومنین(ع)، پذیرای خدمت رسانی به انسانی شایسته است که کمک به همنوع را بر جانش مقدم دانست.

این بار حکایت مامور پلیس؛ حکایت سوختن دل است و سوختن جان ...

حالا این مامور وظیفه شناس با سوختگی ۲۹ درصد در بیمارستان سوانح سوختگی و ترمیمی امیرالمومنین(ع) شیراز بستری است و رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز دکتر «علی بهادر» شامگاه سه شنبه به پاس جانفشانی‌اش بر بالین او حاضر شده و از تلاشش تقدیر می کند.

این ستوان ۲۸ ساله نیروی انتظامی به نام «وحید خسروانی» ماجرا را این گونه برای رئیس دانشگاه توضیح می دهد؛ حوالی ظهر روز پنج شنبه دوازدهم اردیبهشت بود، در نیک شهر استان سیستان بلوچستان برای گشت ‌زنی عازم منطقه شدیم که در حین انجام ماموریت، نگاهم به پژو ۴۰۵ دودی رنگی که بر اثر برخورد با کوه در حال سوختن بود، سریع خودم را در کنار خودرو رساندم، بوی بنزین منطقه را فرا گرفته بود، زبانه های آتش بیشتر و بیشتر می شد، جوان بلوچی در خودرو در حال سوختن بود، بدون هیچ درنگی تلاش کردم خودم را به کنار خودروی دچار حریق برسانم و جوان بلوچ را نجات بدهم.

همین که خودم را به خودرو رساندم، تلاش کردم به سرعت در را باز کنم، انگار ثانیه ها کورس سرعت را داشتند، با تمام توان سعی کردم او را بیرون بکشم، ولی تلاشم بی فایده بود به نظرم پای راننده در زیر پدال گیر کرده بود و بیهوش به فرمان چسبیده بود که به ناگاه ماشین منفجر شد.

وحید گریه امانش را می گیرد و با چشمان خیس از رئیس دانشگاه تشکر می کند که بر بالینش حاضر شده؛ دکتر بهادر که گرم صحبت های این جوان شده، تلاش او را ستودنی می داند و می گوید: تلاش شبانه روزی ماموران سبز پوش ناجا و دیگر نیروهای مسلح قابل تقدیر است و فداکاری آنان برای هیچ کس پوشیده نیست، امنیت امروز کشور به پاس جانفشانی های امثال شماست و امروز ایران به عنوان امن ترین کشور در منطقه به شمار می رود.

 بهادر نوع ارائه خدمات فوق تخصصی به بیماران سوختگی در بیمارستان سوانح سوختگی و ترمیمی امیرالمومنین(ع) را مهم توصیف می کند و می گوید: سوختگی یکی از دردناکترین و پرخرج‌ ترین بیماری ‌ها است و امروزه با برخورداری از پزشکان حاذق در این بیمارستان، امکان درمان سوختگی بالای ۶۰ درصد و نجات بیماران از مرگ حتمی فراهم شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به اینکه مرکز آموزشی درمانی سوختگی امیرالمومنین (ع) شیراز یکی از مراکز درمانی مهم کشور است که در ارائه خدمات فوق تخصصی به بیماران سوختگی خدمات قابل توجهی را ارائه می دهد، می افزاید: این مرکز به طور متوسط در طول سال، به دو هزار و پانصد بیمار، خدمات درمانی ارائه می کند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، شامگاه سه شنبه، هفدهم اردیبهشت، دکتر «بهادر» رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز به همراه سرپرست روابط عمومی این دانشگاه به پاس جانفشانی مامور ظیفه شناس نیروی انتظامی، از او عیادت کرد.

 

بیمارستان خودرو دانشگاه علوم پزشکی رئیس دانشگاه علوم پزشکی نیروی انتظامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر