کد خبر: 759251 A

عنایت الله رحیمی:

استاندار فارس با اشاره به مشارکت اتریش در احداث دو پروژه تصفیه خانه شیراز و بیمارستان تامین اجتماعی، این مشارکت را مقدمه‌ای برای توسعه هر چه بیشتر روابط این کشور با استان فارس دانست و گفت: مدیریت ارشد استان فارس حمایت خود از سرمایه گذاران و شرکت های اتریشی که قصد فعالیت اقتصادی در استان را داشته باشند اعلام می‌کند.

به گزارش ایلنا و به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس،  عنایت الله رحیمی در دیدار با استفان شولتز، سفیر کشور اتریش در جمهوری اسلامی ایران، بر استقبال از گسترش روابط ایران و اتریش تاکید کرد و افزود: انتظار همه مردم فرهیخته دنیا این است که هر کشوری با توجه به داشته‌های فرهنگی و تاریخی خود از استقلال رای برخوردار باشد و بتواند در مجامع بین‌المللی به عنوان صاحب نظر و صاحب رای ظاهر شود و اتریش نیز با حفظ این استقلال  بر اساس آرا و دیدگاه های مردم این کشور مستقلا به ادامه ارتباط حسنه با ایران پرداخته است.

 نماینده عالی دولت در استان فارس با تاکید بر اینکه مردم ایران از نظر اعتقادی و فرهنگی صلح طلب و مسالمت جو هستند، عنوان کرد: تاریخ گواهی می دهد که ایران همواره به عنوان کشوری موثر در زمینه پیوند روابط و افزایش امنیت و صلح در جهان مطرح بوده به رغم اینکه کشورهای قدرتمند تمایلی به ایفای این نقش را از سوی جمهوری اسلامی ایران ندارند.

رحیمی همچنین یادآور شد: جمهوری اسلامی ایران همواره به تعهدات بین المللی خود پایبند بوده است.

وی با اشاره به اینکه زمینه های متعدد و متنوعی در استان فارس وجود دارد که زمینه توسعه روابط اتریش با این استان را فراهم می کند، ساخت و ساز های شهری، نفت، گاز، گردشگری و توسعه بهداشت و درمان، معادن و کشاورزی را گوشه‌ای از این فرصت‌های مناسب و سود آور در استان فارس برشمرد.

 استاندار فارس با اشاره به مشارکت اتریش در احداث دو پروژه تصفیه خانه شیراز و بیمارستان تامین اجتماعی، این مشارکت را مقدمه ای برای توسعه هر چه بیشتر روابط این کشور با استان فارس دانست و گفت: مدیریت ارشد استان فارس حمایت خود از سرمایه گذاران و شرکت های اتریشی که قصد فعالیت اقتصادی در استان را داشته باشند اعلام می‌کند.

  نماینده عالی دولت در استان فارس بر لزوم فراهم شدن مقدمات در جهت توسعه روابط اقتصادی و فرهنگی اتریش با استان فارس تاکید کرد و افزود: برقراری مجدد پروازها بین شیراز و اتریش یکی از این مقدمات است که باید به آن پرداخته شود.

 وی خاطرنشان کرد: بی تردید روابط مردم دو کشور ایران و اتریش روابطی مستمر و استوار است که دولت ها می توانند بستر تقویت این روابط را فراهم کنند.

 مدیریت بحران در سیل شیراز بی نظیر بود 

 در این دیدار همچنین استفان شولتز، سفیر اتریش در جمهوری اسلامی ایران نیز از تمایل کشورش برای تقویت روابط دو جانبه با استان فارس سخن گفت. وی ضمن تاکید بر وجود ظرفیت های متعدد همکاری اتریش و استان فارس مشارکت در احداث تصفیه خانه بزرگ شیراز و همچنین بیمارستان نسل پنجم تامین اجتماعی در استان فارس را نمونه ای از این ظرفیت ها برشمرد.

 سفیر اتریش در ایران بر تقویت مناسبات فرهنگی اتریش و استان فارس نیز تاکید کرد و از اجرای برنامه های فرهنگی مشترک در آینده خبر داد.

 وی همچنین ضمن ابراز همدردی با مردم استان فارس در واقعه سیل اخیر امداد رسانی و بازسازی پس از سیل در شیراز را بی نظیر توصیف کرد و نشان دهنده قدرت مدیریت ارشداستان در مدیریت بحران دانست.

 

 

اتریش استان فارس ایران تامین اجتماعی سرمایه گذاران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر