کد خبر: 758858 A

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز خبرداد:

نشست مشترک روسای دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی استان فارس با روسای دانشگاه های مجارستان، با هدف افزایش همکاری های علمی، آموزشی و پژوهشی بین دانشگاه های ایران و مجارستان برگزار شد.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، در این نشست علی بهادر رییس دانشگاه در زمینه همکاری های مشترک بین دانشگاه علوم پزشکی شیراز و مجارستان در حوزه پزشکی، اعلام آمادگی کرد.
بهادر، هدف از برگزاری این نشست را افزایش همکاری ها، تبادل استاد و دانشجو و ارتقای سطح علمی و انتقال اطلاعات و تجربه های مرتبط بین دانشگاه های دو کشور ایران و مجارستان عنوان کرد.
 وی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی شیراز در زمینه تولید علم و زیرساخت های پژوهشی دارای توانمندی های مختلف بسیاری است، افزود: بسیاری از دانشجویان ایرانی در کشور مجارستان مشغول به تحصیل هستند که این دانشجویان، پزشکان آینده کشور به شمار می آیند که باید به ارایه و تکمیل آموزش آنها به بهترین نحو پرداخت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز ادامه داد: تلاش می شود تا زمینه تبادل استاد و دانشجو، تجربه و دانش در زمینه های مختلف فراهم شود که این موضوع با بازدید هایی از مراکز علمی و درمانی در دو کشور در حال انجام است.

بهادر اضافه کرد: این همکاری فرصتی است که بتوانیم ارتباط بهتری از نظر پزشکی بین دو کشور برقرار کرده تا از تجربیات همدیگر برای ارایه خدمات رسانی به مردم استفاده کنیم که این موضوع موجب ارتقای سطح علمی، پژوهشی و آموزشی و حتی سطح کیفی بیمارستان ها نیز می شود.

وی یادآور شد: با توجه به ظرفیتی که در سیستم آموزشی و مراکز درمانی شیراز وجود دارد و اقداماتی که برای درمان بیماری های تخصصی انجام می شود، می توان به آموزش در زمینه های مختلف پزشکی به اساتید و دانشجویان کشور مجارستان نیز پرداخت.

 

آموزش عالی استان فارس ایران دانشگاه علوم پزشکی درمان بیماری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر