کد خبر: 758837 A

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری فارس:

معاون قضایی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان فارس با بیان این که در آستانه ماه مبارک رمضان باید آمادگی لازم از نظر فضای اجتماعی برای ماه مهمانی خدا فراهم شود، گفت: انتظار این است که فضای شهر به یک فضای رمضانی تبدیل شود و آثار معنوی این ماه عزیز در روابط اجتماعی و همه مناسبت ها در همه سطوح جامعه احساس شود.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی دادگستری فارس، احمد رحمانیان با اشاره به این‌که رعایت محدودیت های شرعی و قانونی و احترام به مؤمنین و روزه‌داران می تواند فضای معنوی مناسبی در شهر شیراز به عنوان سومین حرم اهل بیت و استان فارس ایجاد کند از تشکیل جلسه  شورای پیشگیری از وقوع جرم استان با حضور استاندار ، فرماندهی انتظامی استان، فرماندهان سپاه ، ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر،سازمان صنعت ،معدن وتجارت و اتاق اصناف خبر داد.

وی به برخی مصوبات صورت گرفته و تمهیدات لازم به منظور  ماه مبارک رمضان اشاره کرد  که در قالب طرح رمضانی به دستگاه‌های مسئول ابلاغ شده است و تأکید کرد: زمان فروش و سرو هرگونه مواد خوراکی و آشامیدنی از سوی اغذیه فروشی‌ها و رستوران‌ها از اذان صبح تا مغرب به جز موارد استثناء ممنوع است.

دبیر شورای پیشگیری از وقوع جرم استان در ادامه افزود: همه صنوف مجاز به فعالیت در ساعت های مجاز ضمن استتار کامل و رعایت شئونات اسلامی موظف به نصب بنر هایی با موضوع حفظ و حرمت ماه مبارک رمضان هستند.

رحمانیان گفت : مقرر شده تا از سوی ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر پلیس نظارت بر اماکن و نواحی سپاه به صورت منظم و مستمر در صورت تخلف از سوی اغذیه فروشی و رستوران ها نسبت به پلمپ واحد متخلف اقدام کنند.

وی همچنین از نظارت مستقیم اصناف،تعزیرات حکومتی و اداره بازرگانی بر کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم در ماه رمضان خبر داد و گفت: مقرر شد دیده بانان پیشگیری نیز در طول این ماه نظارت های لازم و ویژه ای را بر اصناف مختلف و تخلفات صورت گرفته از سوی اغذیه فروشی و رستوران ها معمول دارند.

معاون قضایی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان فارس اظهار امیدواری کرد : مردم با رعایت حقوق شهروندان روزه دار و احترام به دستورات دینی با حفظ حرمت ماه مبارک رمضان فضای معنوی مناسبی را در سطح شهر و استان ایجاد کنند.

 

 

پیشگیری از وقوع جرم رستوران ها ماه رمضان دادگستری ماه مبارک رمضان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر