کد خبر: 753327 A

در گفت و گو با ایلنا مطر‌ح شد؛

نماینده مردم اقلید در مجلس شورای اسلامی با اشاره به آسیب دیدگی 600 الی 700 خانه در اقلیدب ه دلیل سیل اخیر شیراز گفت: در بارندگی های اخیر تعداد زیادی پل‌ها، زمین های کشاورزی در شهرستان اقلید آسیب دیدند و طبق برآوردها حدود 10 الی 12 میلیارد تومان خسارت به این بخش ها وارد شده است.

سید حسین افضلی در گفت و گو با ایلنا با بیان اینکه برای بررسی وقوع سیل افراد مختلفی در کمیسیون عمران مجلس توضیحات لازم را ارائه دادند گفت:قرار است رئیس کمیسیون عمران برای بررسی و ارزیابی دقیق‌تر با حضور در مناطق سیل زده به بررسی و عوامل سیل در این مناطق بپردازند.

عضو کمیسیون عمران مجلس  افزود: در  حادثه سیل اخیر  استان فارس بیشترین آسیب به شهرستان اقلید وارد شد این در حالیست که در این حادثه یک نفر جان خود را از دست داد.

عضو کمیسیون عمران ادامه داد: طبق برآوردهای اولیه‌ای که از مکان و محل‌های سیل زده داشتیم حدود 10 الی 12 میلیارد تومان خسارت به این بخش ها وارد شده است.

افضلی با اشاره به اینکه برای بهسازی و رفع مشکلات مکان‌های آسیب دیده نیاز است تا از پتانسیل های مردمی استفاده کنیم بیان کرد: با توجه به اینکه مردم در تمام حوادث و اتفاقات با حضورشان در صحنه ها حماسه آفرینی کردند بنابراین بهسازی و تعمیر مکان های آسیب دیده بدون حضور مردم امری دشوار است.

به گفته وی برای بهبود وضعیت مناطق سیل زده و آسیب دیده باید از تمام ظرفیت ها و حمایت های مردمی استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه دولت به تنهایی توانایی بهسازی و تعمیر مناطق سیل زده را ندارد ادامه داد: اگر خواستار بهبود وضعیت مناطق سیل زده هستیم در مرحله نخست باید از اعتبارات و پتانسیل های موجود مختلف استفاده کنیم .

افضلی خاطر نشان کرد: این در حالی ست که در این مقطع زمانی سازمان‌ها، نهادها، و ادارات و ارگان‌ها باید به صورت جهادی وارد میدان شوند. 

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: به‌رغم اینکه بارندگی های اخیر رحمت زیادی را داشت اما سیل ایجاد شده سبب شد که خسارت زیادی به مناطق وارد شود به‌طوری‌که بسیاری از روستاها، منازل و زمین های کشاورزی دچار آسیب دیدگی جدی شدند.

وی با بیان اینکه مناطق آسیب دیده باید در اسرع وقت ساماندهی شوند خاطر نشان کرد: در چنین شرایطی نیاز است تا حجم زیادی از اعتبارات در زمان کوتاه صرف بهسازی و تعمیر این مناطق شود.

نماینده مردم اقلید در مجلس افزود: در چنین شرایطی دولت باید  منابع موجود را صرف بخش های آسیب دیده کند.

 

سیلاب در 20 استان کشور سیل شیراز سیل در ایران سیل در نوروز 98 ایران سیل خوزستان و لرستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر