کد خبر: 752373 A

دستغیب تذکر داد؛

رییس شورای‌شهر شیراز گفت: انتصابات در شهرداری شیراز بر مبنای احراز صلاحیت‌های علمی و عمومی انجام شود.

به گزارش ایلنا، سید احمدرضا دستغیب در جلسه علنی ۲۸ فروردین شورای‌شهر شیراز طی تذکری با اشاره به ماده ۵ قانون استخدامی کشوری گفت: واگذاری پست‌های سازمامی به مستخدمان رسمی باید منطبق بر احراز شرایط هر پست انجام شود . 

وی ادامه داد: انتطاب مدیران شهرداری باید براساس تدوین دستورالعمل لازم برای نحوه انتخاب و انتصاب مدیران و مبتنی بر احراز شرایط عمومی و تخصصی هر پست سازمانی و احراز صلاحیت‌های اعتقادی، اخلاقی باشد.

دستغیب تاکید کرد: در انتصاب‌ها، علاوه بر موارد فوق باید با توجه به شاخص‌هایی نظیر مسئولیت پذیری، تحصیلات مرتبط، تجربیات مشابه، آینده نگری و تفکر راهبردی، تیم سازی، مهارتهای ارتباطی، تفکر تحلیلی و‌حل مساله، هدف‌گرایی و هدایت عملکرد، تعهد و تعلق سازمانی، نوجویی و تفکر خلاق، نگرش‌ها، امتیاز ارزیابی عملکرد سال‌های قبل و سایر شاخص‌های شایستگی انجام شود.

رییس شورای‌شهر شیراز با اشاره به استقبال شهروندان از پیاده‌راه‌های سلامت، در قالب یک تذکر، خواستار توجه به بهسازی این مسیرها شد.

دستغیب گفت: افزایش ایمنی مسیر، تامین امنیت شهروندان، ارتقای آسایش شهروندان، زیباسازی و هویت بخشی به مسیر، نصب تابلوهای راهنما، افزایش خدمات رفاهی و فضاهای استراحت و تعاملات اجتماعی لازم است انجام شود.

شهرداری شیراز شورای‌شهر شیراز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر