کد خبر: 750766 A

درویشی خبر داد:

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان فارس گفت: هلال احمر وقت طلایی ٥ دقیقه خود را برای نجات کشته شدگان به دلیل ترافیک و شلوغی از دست داد اما اظهارنظری نسبت به دیگر دستگاه‌ها نداشت.

به گزارش ایلنا ، حسین درویشی در جمع خبرنگاران گفت: جمعیت هلال احمر فارس توانست در حادثه سیل شیراز و کشور، در عمل میزان آمادگی و توانمندی خود در ارزیابی و مدیریت بحران و امدادرسانی را به نمایش گذاشت.

وی خاطر نشان کرد: اسکان اضطراری مردم در شهرک سعدی نخستین اقدام جمعیت هلال احمر فارس بود که با استفاده از مکان‌های در اختیار شامل یک حسینیه و یک مسجد، انجام شد.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان فارس در واکنش به مطالبی مبنی بر عدم فعالیت امدادگران این جمعیت در سیل شیراز، گفت: براساس مستندات موجود، امدادگران این جمعیت علاوه بر اینکه در حادثه شیراز حضوری پررنگ و تاثیرگذار داشت اکنون هم در خوزستان در حال خدمات رسانی به مردم هستند.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان فارس با بیان اینکه تغذیه در زمان اسکان اضطراری از وظایف اصلی این جمعیت است و از روز دوم شروع به توزیع اقلام امدادی در منطقه سعدی کردیم.کمیته‌ای متشکل از دستگاه‌های مختلف تشکیل شد و در ابتدا تنها ٥ واحد مسکونی در منطقه سعدی تا سقف خانه آبگیری شده بود اما در کوچه‌ها تعداد این نوع واحدها به ٨٥ واحد رسیده بود .

درویشی با اشاره به عملیات امدادی این جمعیت برای سیل زدگان استان‌های لرستان و خوزستان گفت: فارس استان بزرگی است و تعداد داوطلبان آن با توجه به تعدد و گستردگی شهرستان ها زیاد است و به همین دلیل آمادگی خود را برای در اختیار گذاشتن نیروهای امدادی و انبارهای غذایی اعلام کردیم .

وی خاطر نشان کرد:  یک انبار در شهرستان شوشتر مستقر و سه اردوگاه برای اسکان اضطراری با ٤٠٠ خانوار فعال شده است.

به گفته درویشی در شوش نیز ١٠ ارودگاه اسکان اضطراری برای ٥٨٦ خانوار و سه هزار نفر جمعیت توسط جمعیت هلال احمر فارس راه‌اندازی شده است .

درویشی تصریح کرد: بسته‌های زیستی و تغذیه‌ای به ارزش یک میلیون و ٧٠٠ هزار تومان بین سیلزدگان سعدی توزیع شد و بالغ بر چهار هزار و ٤٧٣ نفر خدمات اسکان اضطراری دریافت کردند.

به گفته وی ستاد فرعی این جمعیت در حسینیه آل محمد تشکیل و سبد زیستی و غذایی میان خانوار این منطقه توزیع شد .

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان فارس بیان کرد:  بسته‌های غذایی هلال احمر ٢٤ ساعته، هفتگی و ماهانه است که بین سیل زدگان توزیع شد و با تکمیل فرم و در واقع شناسنامه امدادی میان سیل زدگان اقلام میان خانوار توزیع شد .

به گفته درویشی علاوه بر شیراز ٢١ شهرستان استان درگیر سیل و آبگرفتگی شده بودند بطوریکه  ٧٢ تیم عملیاتی در قالب ٣٦٦ امدادگر در سیل شیراز به کارگرفته شدند .

درویشی خاطر نشان کرد:  طی روزهای سیل شیراز چهار هزار و ٤٧٣ نفر اسکان اضطراری در این کلانشهر اسکان داده شدند .

درویشی همچنین به اعلام شماره حساب جمعیت هلال احمر فارس برای کمک رسانی به سیل زدگان شیراز هم اشاره و با بیان اینکه کمک‌ها همچنان ادامه دارد، گفت: تا روز گذشته برای منطقه سعدی شیراز ٤١٥ میلیون تومان توسط خیرین واریز شده است .

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان فارس خاطر نشان کرد:  شش هزار و ٨٦٤ قوطی کنسرو، شش هزار و ٥٠ قرص نان، چهار هزار و ٦٣٠ کیلو برنج، ٥٦٠ بطری روغن ٩٠٠، یک هزار و ٧٠٩ کیلوگرم حبوبات، یک هزار و ٦٦٩ کیلوگرم قند و شکر، دو هزار و ٦٢٧ تخته پتو، ٧٤٢ تخته موکت و دو هزار و ٢٠٠ بطری آب معدنی طی روزهای اسکان اضطراری میان سیل زدگان توزیع شد .

درویشی ادامه داد: شش کشته که در خودروهای ورودی دروازه قرآن گرفتار شده بودند توسط امدادگران هلال احمر بیرون کشیده شد .

 

 

جمعیت هلال احمر سیل هلال احمر کشته شدگان جمعیت هلال احمر استان فارس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر