کد خبر: 747478 A

القاصی خبرداد:

رئیس کل دادگستری استان فارس ضمن تبریک سال نو و فرا رسیدن ماه شعبان از احضار برخی مسئولین برای بررسی حادثه سیل در شیراز به دادسرا و همچنین ادامه تحقیقات توسط کارشناسان مربوطه خبر داد.

ایلنا: علی القاصی در دیدار نوروزی اعضای شورای قضایی استان ومسئولان قضایی شیراز با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شیراز با اشاره به این امر که حادثه جاری شدن سیل در شیراز در نقطه ای رخ داد که انتظار نمی رفت گفت: پرونده در دادسرا در حال انجام تحقیقات تکمیلی است و دستگاه قضایی با توجه به مدارک ، شواهد و مستندات از ابتدای وقوع حادثه جاری شدن سیل، مراحل بررسی را انجام و با هر شخص حقیقی و حقوقی که در حادث شدن این واقعه کوتاهی داشته است با کسب نظر فنی و کارشناسی برخورد و نتیجه را اعلام خواهد کرد.

وی با بیان اینکه از لحظه وقوع حادثه مسئولین قضایی استان در راستای انجام وظایف و تکالیف نظارتی با معاینه محل، خدمت رسانی به حادثه دیدگان در محل دروازه قرآن شیراز و سیل زدگان در محله سعدی را بررسی کرده اند گفت: در بدو وقوع حادثه شخص دادستان و قاضی ویژه در محل حاضر و بررسی ابعاد مختلف موضوع را در دستور کار قرار دادند.

این مقام قضایی افزود: همکاران ما با اولویت امداد رسانی به مصدومان ، حفظ اموال و همچنین هماهنگی با شرکت های بیمه جهت جبران خسارات و جلوگیری از مشمول مرور زمان شدن پرونده خسارات آسیب دیدگان را در اولویت کاری خود قرار دادند.

 رئیس شورای قضایی استان فارس با اشاره به اینکه تیم های بازرسی اداره کل بازرسی استان فارس نیز در این خصوص تحقیقاتی را آغاز و در تکمیل اطلاعات و سریع تر شدن روند تحقیقات مجموعه قضایی را یاری می کنند گفت: هر مسئولی که با اقدامات قابل پیش بینی می توانست از دامنه و عمق فاجعه بکاهد و از انجام وظایف خود کوتاهی کرده است باید پاسخگو باشد.

القاصی ضمن بیان این نکته که گزارش نهایی و تکمیلی تهیه و اطلاع رسانی خواهد شد تأکید کرد: دستگاه قضایی فارغ از هرگونه جو سازی مسئله را بررسی خواهد کرد و انتشار اخبار کذب و دامن زدن به موضوع تأثیری در تصمیم  دستگاه قضایی در برخورد با مقصران واقعی حادثه نخواهد داشت.

وی با اشاره به بیانات رهبر انقلاب در حرم رضوی و تأکید بر توسعه و رونق تولید ملی گفت: دستگاه قضایی همانند سال‌گذشته فعالیت و حمایت‌های خود در ستاد پیگیری اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را مضاعف خواهد کرد.

رئیس کل دادگستری استان فارس حمایت از سرمایه‌گذاری مشروع در راستای حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم را از اولویت‌های کاری مجموعه قضایی استان بیان کرد و خاطرنشان کرد: همه توان خود را در تأمین امنیت سرمایه‌گذاران به کار  خواهیم گرفت. در مقابل کمیته‌های مختلف ستاد پیگیری اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مشکلات قانونی و حقوقی سرمایه‌گذاران را پیگیری خواهیم کرد.

وی همچنین برخورد قاطع و بدون اغماض با مفسدان اقتصادی و سوء استفاده‌کنندگان و ایجاد کنندگان تنگناهای معیشتی برای مردم را به مانند سال گذشته در دستور قرار داده‌ایم و این رویکرد را با شدت و قاطعیت بیشتر دنبال خواهیم کرد.

این مقام عالی قضایی استان تصریح کرد: دستگاه قضایی از دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی که ورود جدی‌تری به حوزه‌ی مقابله با فساد اداری و اقتصادی دارند حمایت خواهد کرد.

رئیس کل دادگستری استان فارس درباره رسیدگی به پرونده‌های قضایی نیز رویکرد مجموعه را به حداقل رساندن زمان رسیدگی‌ها عنوان کرد و افزود: رسیدگی به پروندها در دستگاه قضایی فارس در مقایسه با کل کشور از وضعیت مناسبی برخوردار است و تلاش کرده‌ایم در این راستا اعتماد و رضایت مردم را جلب کنیم.

وی تصریح کرد: ایجاد دسترسی مردم به مسئولان قضایی و برگزاری ملاقات‌های حضوری و چهره به چهره در سال جاری نیز با جدیت ادامه خواهد داشت و هر آنچه در توان همکاران برای جلب رضایت و اعتماد عمومی باشد انجام خواهیم داد.

استان فارس سیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر