کد خبر: 740881 A

یلدا راهدار خبر داد:

رئیس کانون زنان بازرگان استان فارس گفت: از برنامه های مهم این کانون در سال آینده، تشکیل تشکل‌های تخصصی در سال آینده است که این مهم را با جدیت دنبال می کنیم.

به گزارش ایلنا، یلدا راهدار امروز شنبه در نشست تعامل زنان بخش دولتی و خصوصی استان فارس اظهار داشت: اتاق بازرگانی فارس از دو سال گذشته برنامه‌های ویژه‌ای در زمینه توانمندسازی، صادرات و آموزش تشکل‌های بخش خصوصی در دستور کار خود قرار داده که برنامه‌های حمایتی ویژه بانوان در این بخش در سال آینده را پیگیری و اجرا می‌کنیم.

وی افزود: در این برنامه‌های حمایتی تشکل‌های تخصصی که در حوزه کسب و کار و مرتبط با اتاق فعالیت می‌کنند، حمایت می‌شوند و این موضوع در سال جدید با سرعت بیشتری دنبال می‌شود.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی فارس با بیان اینکه اعتباراتی نیز در اتاق ایران نیز برای حمایت از این تشکل ها در نظر گرفته، اضافه کرد: برای حمایت از تشکل‌ها در استان فارس با همکاری صندوق توسعه صادرات استان، مکانی برای فعالیت تشکل‌ها پیش بینی شده است.

راهدار با اشاره به حمایت کانون زنان بازرگانی از اقتصاد هنر و ورزش به عنوان دو بخش مهم در اقتصاد بانوان ادامه داد: استان فارس در حوزه ورزش بانوان استعدادها و ظرفیت‌های بسیار خوبی دارد و باور داریم که حوزه‌های اقتصاد ورزش و هنر به ویژه ورزش قهرمانی در بخش بانوان باید مورد توجه بیشتری در استان قرار گیرند.

وی عنوان داشت: اتاق بازرگانی فارس به عنوان پارلمان بخش‌خصوصی حمایت از اقتصاد ورزش و هنر را در دستور کار قرار داده که در این زمینه دو کارگروه در اتاق بازرگانی فارس تشکیل شده که حمایت‌ها و برنامه‌های این کارگروه در سال آینده بیشتر و جدی‌تر خواهد بود.

رئیس کانون زنان بازرگانی استان فارس با اشاره به اهمیت حضور زنان به ویژه در استان فارس در انتخابات اتاق بازرگانی تصریح کرد: امسال از 15 کرسی 2 کرسی متعلق به بانوان است که حرکت خوبی است در صورتی‌که در 4 سال گذشته در کل اتاق ایران 13 نفر از بانوان بین 450 نفر وجود داشته است.

استان فارس زنان ورزش بانوان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر