کد خبر: 738987 A

حمید نادگران:

رییس دانشگاه شیراز گفت: بودجه‌ای که سالانه برای نوسازی و تجهیز خوابگاه‌ها در اختیار دانشگاه قرار می‌گیرد، کفاف هزینه‌ها را نمی‌دهد.

به گزارش ایلنا، حمید نادگران در جمع خبرنگاران با بیان اینکه همه رشته‌ها در حال بازنگری است و قصد تعطیلی هیچ رشته‌ای را نداریم، افزود: صندلی خالی در رشته‌های پرتقاضا در این دانشگاه وجود ندارد. 

وی با اشاره به بودجه پژوهشی اساتید این دانشگاه در سال‌جاری افزود: بودجه سال‌جاری برای این حوزه حدود 15 میلیارد تومان بوده و با وجود مشکلات اقتصادی درصد قابل توجهی به بودجه پژوهشی اختصاص می‌یابد. با وجود تحریم‌ها در ارائه مقالات با رشد 20 درصدی روبه‌رو بوده‌ایم و به لحاظ رنکینگ علمی نیز جزء 500 تا 600دانشگاه برتر دنیا قرار گرفته‌ایم. 

رئیس دانشگاه شیراز با بیان اینکه در نظام رتبه‌بندی ISC کشور، دانشگاه شیراز رتبه سوم دانشگاه‌های اسلامی را دارد، ادامه داد: در حال حاضر با دانشگاه‌های ترکیه، آلمان، گرجستان و مجارستان تفاهم‌نامه‌هایی منعقد شده و تبادل استاد و دانشجو، پروژه مشترک و پایان نامه مشترک در حال انجام است.

وی خاطرنشان کرد:  بودجه پژوهشی که به دانشگاه شیراز اختصاص یافته در مقابل تورم و گرانی محصولات اولیه مورد نیاز اساتید و دانشجوییان بسیار ناچیز است اما در تخصیص بودجه پژوهشی سعی شده که علاوه بر بخش پژوهش، فرصت‌ها و سفرهای مطالعاتی نیز در نظر گرفته شود. رویکرد اصلی این دانشگاه حرکت به سمت دانشگاه های نسل سوم و چهارم و خروج از پوسته سنتی و قدیمی است.

رییس دانشگاه شیراز بیان کرد: دانشگاه‌های مدرن نسل اول، عموما آموزشی و مبتنی بر فعالیت‌های تعلیمی و دانشگاه‌های نسل دوم، عموما پژوهشی و مبتنی بر فعالیت‌های تحقیقاتی بودند. دانشگاه‌های نسل سوم، عموما کارآفرین و مبتنی بر کارآفرینی و حل مسائل جامعه با رویکرد علمی و نظام یافته در تعامل با محیط پیرامونی هستند.

وی خاطرنشان کرد: دانشگاه شیراز با داشتن بیش از 17 هزار دانشجو در 75 رشته تحصیلی و بیش از 350 رشته – گرایش در قالب 15 دانشکده رتبه سوم را در میان دانشگاه های جهان اسلام را دارد و در میان 10 هزار دانشگاه جهان، جایگاه 500 را به خود اختصاص داده است.

بودجه جامعه گرانی بخش پژوهش تعمیر و تجهیز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر