کد خبر: 736901 A

رئیس پلیس فتای استان فارس، از شناسایی و به دام افتادن چهار شایعه ساز فضای مجازی که موجب تهدید سلامت عمومی جامعه شده بودند، خبر داد.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، سرهنگ «حبیب الله رجبلی» با اشاره به تلاش مجموعه پلیس فتا برای ارتقای امنیت کاربران فضای مجازی، حوزه سلامت را در این زمینه حائز اهمیت فراوان دانست و گفت: بر همین اساس هرگونه تهدید در این زمینه، با حساسیت و دقت نظر مضاعف، مورد پیگیری قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه این چهار فرد متخلف نیز با نشانه گرفتن سلامت مردم، اقدام به شایعه‌سازی در این حوزه کرده اند، ادامه داد: اینگونه اقدامات، گاه به بهای جان مردم خواهد بود و لازم است با متخلفان، برخورد قانونی شود.

سرهنگ رجبلی همچنین از شناسایی و دستگیری بیش از یکصد شایعه ساز در دیگر حوزه ها، از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد و گفت: این افراد با جریحه دار کردن افکار عمومی، موجب تنش در جامعه شده بودند که با توجه به جرم بودن اینگونه اقدامات، نسبت به شناسایی و معرفی آنان به دستگاه قضایی اقدام شد.

رئیس پلیس فتای استان فارس در ادامه از رشد 120درصدی جرایم فضای مجازی در استان خبر داد و افزود: ماموران پلیس فتا در فارس توانسته اند بخشی از جرائم سازمان یافته در فضای مجازی را پیش از انجام هرگونه اقدام مجرمانه شناسایی و متخلفان را به مراجع قضایی معرفی می شوند.

وی با بیان اینکه طی 11 ماهه نخست امسال به نسبت مدت مشابه سال گذشته، ماموران پلیس فتای استان توانسته اند، با افزایش کشف 65 درصدی جرائم فضای مجازی، بیش از هزار متهم فضای مجازی را شناسایی و دستگیر کنند، اغلب این متخلفان را مربوط به گروه سنی 20 تا 30 سال معرفی کرد که لزوم افزایش نظارت خانواده ها بر فرزندان را ضروری می سازد.

 

 

استان فارس جامعه خانواده سلامت فضای مجازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر