کد خبر: 732755 A

شهردار شیراز:

شهردار شیراز با بیان اینکه همیشه نباید از گذشته صحبت کرد گفت: بلکه باید میراثی ماندگار برای آینده بسازیم و من از مهندسان می خواهم که با همگرایی و همگامی حرکتی نوین را آغاز کرده و نگاهی جدید و دوباره به شهر شیراز داشته باشیم.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی شهرداری شیراز، حیدر اسکندرپور در آیین گرامیداشت روز مهندسی ضمن اشاره به اینکه شیراز در تعاملات بین‌المللی دارای هویت فرهنگی، تاریخی و تمدنی شاخص است افزود: شیراز شهری در طراز بین المللی است و ما می توانیم همفکری و تغییر رویکرد این هویت را با تکیه بر داشته های غنی اش همچون مجموعه باغات قصردشت و بافت تاریخی - فرهنگی حفظ کنیم و کارهای بزرگی را در این کلانشهر انجام دهیم، بدین دلیل که اینگونه پروژه ها می توانند هویت و تاریخ پیشین شیراز را احیا کنند.

شهردار شیراز خطاب به مهندسان حاضر در نشست وضعیت کنونی شهر را خوب یا بد حاصل کار مهندسان دانست و اضافه کرد: مهندسان باید با همگرایی به شعار « شیراز باید شبیه شیراز باشد» عمل کنند. شیراز دارای داشته‌هایی است که آن را از سایر شهرها متفاوت می کند، از این رو استراتژی توسعه این کلانشهر نیز باید با مقتضیات و هویت این شهر همخوانی داشته باشد و نباید دنباله روی روند توسعه سایر شهرها و صرفا توسعه فیزیکی باشد.

وی ضمن تشریح دیدگاه شورا و شهرداری نسبت به شهر گفت: مجموعه مدیریت شهری نگاهی نرم‌افزاری به شهر دارد و معتقدیم که باید لطیف تر با شهر برخورد کرد. این تغییر رویکرد نیازمند صرف هزینه های سنگین نیست بلکه با حاکم کردن رویکردهای همچون باززنده سازی بافت تاریخی، احیای باغات قصردشت و ایجاد پیاده راه به طول هشت کیلومتر و ۴۰۰ متر، توسعه پیاده راه در مسیر تاریخی فرهنگی دروازه قرآن - بازار وکیل و احیای بازار وکیل شمالی شاهد حضور بیشتر شهروندان و مسافران در این مناطق و احیای هویت پیشین شیراز باشیم.

شهردار شیراز با بیان اینکه مشکلات امروز ناشی از رویکردها و برنامه ریزی های ناصحیح است، خاطرنشان کرد: مجموعه مدیریت شهری معتقد است که نگاه سخت افزاری به شهر نمی تواند مشکلات آن را حل کنید بلکه با غلبه نگاه نرم افزاری می توان شاهد کاهش میزان مسائل شهری بود.

وی همچنین راهکار حفظ مجموعه باغات قصردشت را تغییر رویکردهای حاکم بر حفظ این پهنه دانست و افزود: استراتژی حفظ باغات باید به روز شود و باید باغ برای مالکانش سوددهی داشته باشد و اقتصادی شود.

 

 

روابط عمومی شهرداری شاخص مسافران مشکلات برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر