کد خبر: 725179 A

شریعتمداری در گفت وگو با ایلنا:

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه بخشی از تسهیلات اشتغال خانگی و فراگیر به صورت بلاعوض و از محل منابع هدفمندی یارانه‌ها به متقاضیان پرداخت شد، گفت: بررسی این بخش نشان می دهد در شش‌ماه نخست سال میزان تخصیص این تسهیلات کافی نبود.

محمد شریعتمداری در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای رونق اشتغال در مناطق روستایی حدود 6500 میلیارد از محل منابعی مانند وام‌های روستایی، تسهیلات اعطایی سیستم بانکی، کمک بلاعوض و مشاغل فراگیر در نظر گرفته است بطوریکه این وزارتخانه در شش ماه نخست سال‌جاری توانسته در اعطای تسهیلات اشتغال پایدار موفقیت های خوبی کسب کند.

به گفته وی آمار پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی به متقاضیان در شش ماه اول سال از طریق وزارت کار منتشر شد.

شریعتمداری با بیان اینکه در تلاشیم در سه ماهه آخر سال میزان تخصیص تسهیلات مشاغل خانگی را افزایش دهیم، ادامه داد: از آنجا که مناطق روستایی از کانون‌های اصلی توسعه محسوب می‌شوند بنابر این راه‌های پیشرفت در تمامی بخش‌ها بخصوص اشتغال باید از این مناطق آغاز شود.

شریعتمداری خاطرنشان کرد: اگرچه وزارت کار در تلاش است تا با ارایه طرح تکاپو خدمات مناسبی را در بخش اشتغالزایی روستاها به متقاضیان انجام دهد بنابراین اعطای تسهیلات اشتغال روستایی به متقاضیان می تواند نقش موثری در کار آفرینی داشته باشد.

اشتغال کار و رفاه اجتماعی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی وزارتخانه هدفمندی یارانه ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر