کد خبر: 721710 A

استاندار فارس:

استاندار فارس با انتقاد از اینکه پیچ و خم های امور اداری زمینه‌ساز گلایه متقاضیان سرمایه‌گذاری شده، از تشکیل کارگروهی برای اخذ مجوزهای بدون‌نام با در نظر گرفتن ظرفیت‌ها و میزان تقاضای موجود در بخش‌های مختلف خبر داد.

به گزارش ایلنا، عنایت الله رحیمی در جلسه شورای اداری استان که با حضور حضرت آیت الله سید محمود علوی، وزیر اطلاعات برگزار شد، به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های بیشمار استان فارس اشاره کرد و افزود: عزم جدی همه دستگاه های اجرایی و سایر نهاد ها این است که با همدلی و هم افزایی بر مشکلات فائق شوند و این ظرفیت‌ها را در راستای ایجاد رفاه هر چه بیشتر به کار گیرند.

وی تاکید کرد: برنامه ریزی‌های مدون و پیش برد این برنامه ها استان را به سمت تحقق رفاه عمومی پیش خواهد برد. 

نماینده عالی دولت در استان فارس توجه به معیشت، ایجاد اشتغال و کاهش بیکاری را اولویت برنامه مدیریتی خود در استان برشمرد و عنوان کرد: مقدمه دستیابی به این اهداف جلب و جذب سرمایه گذاری است.

استاندار فارس با بیان اینکه وجود امنیت، سرمایه گذاری را سهل‌تر و سریع‌تر خواهد نمود، تصریح کرد: حرکت رو به رشد استان فارس در جلب و جذب سرمایه گذاری نشان دهنده وجود امنیتی همه جانبه در استان است که در سایه مشارکت های مردمی و تلاش های اعضا شورای تامین استان حاصل شده است.

وی تاکید کرد: بی‌شک تداوم این امنیت زمینه ساز تقویت بستر سرمایه گذاری، ایجاد اشتغال و به تبع آن رونق اقتصادی و بهبود معیشت مردم خواهد بود.

رحیمی با اشاره به برنامه های دولت تدبیر و امید و تشکیل کارگروه هایی همچون کارگروه رفع موانع تولید و ارائه تسهیلات به متقاضیان سرمایه گذاری، گفت: امیدواریم شاهد جهش‌های قابل توجهی در  زمینه رونق اقتصادی باشیم.

استاندار فارس با اشاره به اینکه بیش از 72 هزار بنگاه اقتصادی در بخش‌های مختلف تولیدی، صنفی، معدنی و... در سطح استان فعال  هستند از ایجاد تکلیف برای مدیران دستگاه های اجرایی و  فرمانداران  برای ایجاد حداقل یک فرصت شغلی جدید در هر یک از این بنگاه ها خبر داد و افزود:   تنها با فعال کردن 10 تا ۲۰ درصد از این ظرفیت طی مدت زمان کوتاهی  تعداد قابل توجهی  فرصت شغلی در استان ایجاد می شود .

وی با بیان اینکه آمارهای نا ملموس سبب بی اعتمادی می‌شود،  افزود: به منظور شفاف سازی این فرصت های شغلی لیست مشخصات کامل افرادی که به کار مشغول شده اند ارائه خواهد شد. 

استاندار فارس تاکید کرد: ایجاد اشتغال، بسیاری از معضلات  همچون آسیب های اجتماعی و نارضایتی های مردمی را کاهش خواهد داد.

وی با انتقاد از اینکه پیچ و خم های امور اداری  زمینه ساز گلایه متقاضیان سرمایه گذاری شده است، از تشکیل کارگروهی برای اخذ مجوزهای بدون‌نام با در نظر گرفتن ظرفیت ها و میزان تقاضای موجود در بخش های مختلف خبر داد و عنوان کرد: این مجوزها که پس از طی مراحل زمان‌بر اداری آماده شده است در اختیار سرمایه گذارن قرار خواهد گرفت. 

استاندار فارس افزود: این اقدام را مقدمه‌ای برای راهگشایی در سرمایه گذاری، ایجاد عدالت در سرمایه گذاری  و خنثی کردن توطئه‌های دشمنان نظام  که معیشت مردم را هدف قرار داده‌اند، می‌دانیم.

نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان اینکه دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی طی چهار دهه گذشته هیچ گاه از تحریم‌ها و تهدیدها فرو گذار نکرده اند، خاطرنشان کرد: امروز نیز توان دشمن بر جبهه جنگ اقتصادی متمرکز شده است تا از این طریق بین مردم و نظام فاصله بیندازند بنابراین باید برای ناکامی دشمنان برنامه های هدفمند و مجدانه ای در دستور کار قرار گیرد. 

رحیمی با اشاره به تجربیاتی همچون جنگ ۸ساله تحمیلی و گذر پیروزمندانه نظام از این تهدیدها، تاکید کرد: بی تردید در آینده نیز گذر از شرایط سخت کنونی به سند افتخار دیگری برای مردم و خادمین آنها تبدیل خواهد شد.

استاندار فارس با تاکید بر اینکه به رغم تنگناهای دولت، استان فارس به کارگاه پروژه های عمرانی تبدیل شده است، اظهار کرد: آزاد راه شیراز-اصفهان به عنوان بزرگترین آزاد راه جنوب کشور یکی از این پروژه ها است که پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته و اخیرا نیز 700 میلیارد تومان اعتبار در قالب املاک به این پروژه تزریق خواهد شد. 

استاندار فارس با اشاره به فرا رسیدن چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران یادآور شد: دستگاه های اجرایی خدمات و دستاوردهای نظام را به سمع و نظر مردم برسانند.

وی همچنین به برگزاری نمایشگاه دستاوردهای چهل ساله انقلاب در استان فارس اشاره کرد و این امر را نمایشی هنرمندانه از خدمات انقلاب برشمرد.

رحیمی افزود: تا قبل از پیروزی انقلاب در استان یک کیلومتر راه آهن در استان نداشتیم در حالی که امروز در استان حداقل 600 کیلومتر راه آهن قابل بهره برداری و بیش از یک هزار و 500 کیلومتر در دست اجرا داریم.

استاندار فارس همچنین از تصویب فاینانس  احداث راه آهن شیراز به بوشهر خبر داد و افزود: با اتصال راه آهن موجود استان به کانون بار و بنادر جنوبی شاهد شکوفایی اقتصادی راه آهن فارس خواهیم بود.

وی گفت: پیش از پیروزی انقلاب در فارس تنها یک روستا دارای گاز بود اما امروز عمده روستاهای بالای 20 خانوار استان از گاز بهره مند هستند و تا پایان امسال به تمام این روستاها به روش های مختلف گازرسانی خواهد شد.

 وی ادامه داد: در زمینه حمل و نقل هوایی نیز فرودگاه‌های متعددی نظیر ترمینال پرواز های خارجی فرودگاه شهید دستغیب شیراز، فرودگاه های لارستان، لامرد و جهرم وجود دارد که همه آنها عملیاتی خواهد شد و خدمات ارزشمندی را؛  به مردم فارس و کشور ارائه می‌کنند. 

نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به ابعاد مختلف ظرفیت های استان فارس، گردشگری را یکی از توانمندی های فارس برشمرد و افزود: وجود ۴ اثر ثبت جهانی و بیش از ۲۷۰۰ اثر ثبت ملی با برنامه ریزی و تلاش بیشتر زمینه مناسبی برای توسعه صنعت گردشگری و به تبع آن ترویج فرهنگ غنی ایرانی اسلامی فراهم خواهد کرد.

اصفهان سرمایه گذاری گردشگری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر