کد خبر: 386807 A

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جهرم:

ایلنا: معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جهرم گفت: مرکز تشخیص و غربالگری سرطان جهرم با پیشرفت فیزیکی 40 درصد در حال احداث است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از شیراز،رضا صحرائی پیش ازظهر امروزیکشنبه در جمع خبرنگاران گفت: اجرای برنامه تشخیص زودهنگام و غربالگری افراد در معرض خطر بیماری سرطان از اقدامات مهم وزارت بهداشت برای کاهش میزان این بیماری در کشور است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جهرم با اشاره به روند احداث مرکز تشخیص و غربالگری سرطان در جهرم، افزود: این مرکز با 700 مترزیربنا در حال حاضر 40 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که اعتبار در نظر گرفته شده آن توسط وزارت بهداشت 8 میلیارد ریال است.

وی تصریح کرد: مدت زمان اجرای این پروژه 2 سال است که هزینه آن از محل اعتبارات  وزارت بهداشت تأمین می‌شود.

صحرائی با بیان اینکه این مرکز متشکل از بخش‌های بستری، آزمایشگاه، شیمی درمانی، فیزیک، رادیوتراپی، داروخانه، رادیولوژی و اورژانس است، گفت: بخش بستری این مرکز به ارائه خدمات شیمی درمانی و رادیوتراپی در طول هفته اقدام می‌کند.

وی با اشاره به اینکه فعالیت اصلی این مرکز شیمی درمانی و پرتو درمانی است، تصریح کرد: در این مرکز اقداماتی در خصوص تشخیص و غربالگری انواع سرطان انجام می‌شود.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جهرم گفت: در حال حاضر کلینیک تشخیص و غربالگری سرطان در کلینیک فوق تخصصی هنری شهرستان جهرم در حال فعالیت است.

پرتو درمانی درمان سرطان شیمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر