کد خبر: 225646 A

رئیس کانون شوراهای اسلامی کار استان فارس:

قانون کار کار فعلی با تصویب و تایید مقام معظم رهبری در سال ۱۳۶۸ اجرایی شده و اکنون هم اگر قرار است تغییری در آن بوجود آید باید با اجازه و دستور ایشان باشد.

رئیس کانون شوراهای اسلامی کار استان فارس گفت: جامعه کارگری کشور به دلیل عدم حمایت و بر هم خوردن بازار عرضه و تقاضای کار در شرایط بحرانی بسر می برد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از شیراز، مهرزاد مویدی، صبح امروز پنجشنبه، در گرد همایی سالروز تصویب قانون کارکه در خانه کارگر فارس برگزار شد.

با اشاره به مسایل مطرح شده در رابطه با تغییر قانون کار افزود: قانون کار کار فعلی با تصویب و تایید مقام معظم رهبری در سال ۱۳۶۸ اجرایی شده و اکنون هم اگر قرار است تغییری در آن بوجود آید باید با اجازه و دستور ایشان باشد.

مویدی تاکید کرد: قانون کار، قانونی حمایتی است و هر گونه تغییر واصلاح درآن باید با نظر جامعه کارگری صورت پذیرد.

رئیس کانون شوراهای اسلامی کار استان فارس افزود: اگر قرار بود اصلاحات انجام شده در قانون کار وضعیت تولید را بهتر کند، با توجه به اینکه در دولت قبل ۸۶ ماده از این قانون را تغییردادند می بایست الآن در رابطه با تولید مشکلی نداشته باشیم.

وی تصریح کرد: نظر جامعه کارگری رعایت اصل سه جانبه نگری است و بر جمع بندی نظرات ولت و کارفرمایان و نمایندگان کارگران برای تغییر قانون کار اصرار دارد.

این فعال حوزه کارگری در ادامه، از قرار دادهای سفید امضاء و یک طرفه را موجب استثمار و نوعی برده داری مدرن نام برد و ادامه داد: این موضوع یکی از دغدغه های جامعه کارگری کشور است.

مهرزاد مویدی در ادامه از جامعه کارگری خواست تا برای حل مشکلات از راهکارهای قانونی استفاده کنند و به بهانه عدم دریافت حقوق اقدام به تعطیلی کارخانه ها نکنند.

وی همچنین به کمکاری و نبود بهره وری در واحد های تولیدی اشاره کرد و گفت: کارخانه جای استراحت نیست، کارگران با بهره وری بیشتر باید تولید ثروت در کارگاه ها کنند که این امر موجب سود بیشتر و در نتیجه بالاتر رفتن حقوق و عدم اخراج آنها می شود.

استان فارس بهره وری ثروت جامعه حقوق دولت شوراهای اسلامی قانون کار مشکلات مقام معظم رهبری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر