کد خبر: 198975 A

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی کشور:

منطقه مهردر بُعد سرمایه‌گذاری حوزه نفت و گاز بسیارغنی است، معادن غنی شهرستان و میادین گازی تابناک، وراوی و… نعمتی الهی است و مستلزم این است که به بهترین شکل ممکن، مورد بهره‌برداری ملی و منطقه‌ای برسد.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی ایران، ضمن گرامیداشت هفته دولت و یادی از شهیدان رجایی و باهنر گفت: دولت کریمه شهید رجایی اگرچه ۲۹ روز بیشتر به طول نیانجامید، اما راه و روش این عزیزان سرلوحه مدیران ودولت‌های ۳۵ سال گذشته ایران بوده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از شیراز، فریدون فدایی که در حاشیه مراسم کلنگ زنی کارخانه بزرگ پالت سازی سخن می‌گفت، افزود: دو ماه قبل، طی جلسه‌ای درفرمانداری شهرستان مهر به مردم منطقه قول دادیم اگر شرایط محیا شود به منظور تامین نیاز صنایع پتروشیمی فعال در منطقه که ظریفتی بزرگ است، کارخانه‌ای منطبق با نیاز صنایع احداثخواهیم کرد.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی کشور تصرح کرد: امروز پروژه کارخانه تولید پالت در شهرستان مهر کلنگ زنی می‌شود. ازمهم‌ترین دلایل انتخاب شهرستان مهر جهت احداثاین کارخانه، موقعیت ایده آل آن برای صادرات محصول درآینده است.

وی ادامه داد: از دیگر ویژگی‌های شهرستان مهر، امنیت شهرستان در عین نزدیکی به دریاست. مسحتضرید که درمنطقه ویژه عسلویه، حدود ۱۸ واحد پتروشیمی فعال و یا درحال آغاز فعالیت‌اند و مسلماً اگر اتفاقی برای یکی از واحدهای پتروشیمی بیافتد بقیه پتروشیمی‌ها نیز در معرض خطرقرارخواهند گرفت، بنابراین منطق حکم می‌کند سایر صنایع ۳۰ کیلومتر اینور‌تر و با امنیتی تضمین شده احداثشود.

فریدون فدایی دولت، منطقه مهر را جهت استقرار صنایع پایین دستی بسیار مناسب دانست و افزود: منطقه مهر در بُعد سرمایه گذاری حوزه نفت و گاز بسیار غنی است، معادن غنی شهرستان و میادین گازی تابناک، وراوی و… نعمتی الهی است و مستلزم این است که به بهترین شکل ممکن مورد بهره برداری ملی و منطقه‌ای برسد.

وی ادامه داد: معاینات گازی پالایشگاه پارسیان مُهر، مرغوب‌ترین معاینات کشور است که می‌بایست به مراکز صنعتی عسلویه منتقل می‌شد، ولی با تدبیر فرماندار محترم و جذب سرمایه گذار در مسیر انتقال، پالایشگاه تولید بنزین با کیفیت احداثمی‌شود که حداقل استان‌های فارس و بوشهر را از ورود بنزین‌های وارداتی معاف می‌کند.

مهندس فدایی دولت ابراز داشت: دست ما به سوی همه سرمایه گذاران درازاست. درنظرداریم۲۰% از سهام کارخانه پالت سازی مُهر را به مردم منطقه واگذارکنیم و مردم سعی کنند این فرصت را غنیمت شمارند.

عضو مدیره منطقه ویژه پارس جنوبی با اشاره به مسئله حوزه نفوذ و تاثیر پارس جنوبی که مدت‌هاست توسط فرماندار شهرستان مطرح شده و درحال پیگیری است، گفت: زمانی درمنطقه ویژه مدیران با تصمیماتی که برای حوزه نفوذ گرفته می‌شد، مخالفت می‌کردند، اما مدیران جدید با مجوز مهندس عراقی مدیر شرکت ملی نفت کشور و با نگاهی جدید به این مسئله می‌نگرند که امیدواریم با ادامه پیگیری‌های فرماندار شهرستان مُهر و نماینده محترم مشکل حوزه نفوذ و حوزه تاثیر، بازتعریف و بازنگری شود.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی ایران، ضمن ابراز خشنودی از ثبات نسبی نرخ تورم، اظهار داشت: از توفیقاتی که دولت در زمینه مهارتورم و بهبود نسبی وضعیت اقتصادکشور بدست آورده است، بسیار خوشحالیم. بنابر آخرین گزارش رئیس جمهور محترم، آخرین نرخ تورم ۲۵% است که خبربسیار خوشحال کننده‌ای برای اهالی صنعت است. امیدواریم جناب دکترظریف و تیم وزارت امورخارجه بتوانند با حفظ منافع ملی و با پیروی ا زسیاست‌ها و منویات مقام معظم رهبری مذاکرات را به نتیجه برسانند و اقتصاد کشور را به رشد گذشته بازگردانند.

در پایان مراسم مسئولین حاضر در جلسه با حضور در شهرک صنعتی مُهر با سرمایه گذاری شرکت سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی ایران، کلنگ احداثکارخانه پالت سازی با اعتباری بالغ بر ۵۰۰ میلیارد ریال به زمین زده شد.

پارس جنوبی پتروشیمی دولت زمین سرمایه گذاری سهام فرماندار منویات مقام معظم رهبری نفت و گاز امنیت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر