کد خبر: 181844 A

مدیر کل ارشاد فارس:

در این تالار دو سالن تخصصی موسیقی و تئاتر هر کدام با ظرفیت هزار نفر ایجاد خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: تالار فرهنگی – هنری مهر شیراز در مرحله فوندانسیون قرار دارد و انشاالله ۳۶ ماه دیگر تمام می‌شود.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، احمد همتی‌بوشهری در همایش روسای اداره‌های فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، گفت: این تالار به‌عنوان تالار مرکزی شیراز در زمینی به مساحت ۱۸ هزار متر مربع و در زیربنایی بالغ بر ۲۰ هزار مترمربع احداثمی‌شود.

وی با بیان اینکه ساخت این تالار بخش مهمی از دغدغه‌های فرهنگی - هنری شیراز و فارس را پاسخگو خواهد بود، توسعه زیرساخت‌های فیزیکی، از مهمترین عوامل در توسعه فرهنگی دانست و گفت: در این تالار دو سالن تخصصی موسیقی و تئاتر هر کدام با ظرفیت هزار نفر ایجاد خواهد شد.

همتی‌بوشهری ادامه داد: سالن همایش ۲ هزار نفری با زیربنایی حدود ۴ هزار مترمربع، گالری نمایش آثار هنری، اتاق مخصوص تمرین موسیقی و تئاتر، کارگاه ساخت دکور، کتابخانه تخصصی، فضای نگهداری ادوات موسیقی، از دیگر بخش‌های پیش‌بینی شده در این تالار است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس ابراز امیدواری کرد که مراحل احداثبزرگترین مجموعه فرهنگی - هنری جنوب ایران، با همکاری استاندار فارس و نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، تسریع شود.

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس ایران تئاتر روابط عمومی سالن همایش فرهنگ و ارشاد اسلامی فرهنگی هنری مجلس شورای اسلامی موسیقی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر