کد خبر: 169263 A

مدیرجهاد کشاورزی شهرستان مهر:

سیفی کاران شهرستان مهر در جنوب استان فارس بیش از ۲۵۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی خود را به کشت محصولات جالیزی نظیر خیارسبز، گوجه فرنگی، هندوانه و.. اختصاص داده اند.

مدیرجهاد کشاورزی شهرستان مهر گفت: محصولات جالیزی کشاورزان شهرستان مهر به علت عدم وجود خریدار در حال نابودی است.
مجید سیفی در گفتگو با خبرنگار ایلنا گفت: سیفی کاران شهرستان مهر در جنوب استان فارس بیش از ۲۵۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی خود را به کشت محصولات جالیزی نظیر خیارسبز، گوجه فرنگی، هندوانه و.. اختصاص داده اند.

وی ابراز داشت: در شهرستان مهر بیش از ۱۳۰ هزار تن محصولات جالیزی تولید شده است که به دلیل عدم خریداری این محصولات و همچنین عدم حمل این محصولات به مراکز خرید شهرهای دیگر، باعثشده است کشاورزان جنوبی ترین نقطه استان فارس خسارات سنگینی را متحمل شوند.

مدیرجهاد کشاورزی شهرستان مهر گفت: سیفی کاران این شهرستان با همت و تلاش شبانه روزی خود موفق شده اند بهترین محصول از نظر کمی و کیفی را تولید کنند ولی متاسفانه با قیمت موجود این محصولات، کشاورزان حتی قادر به برداشت محصولات خود نیستند.

مدیرجهاد کشاورزی شهرستان مهر اظهار داشت: متاسفانه چون از نظر تولید به کشاورزان خسارتی وارد نشده است، شرکتهای بیمه هم برای پرداخت خسارت پاسخگو نیستند.

سیفی افزود: امیدواریم مسئولین استان نسبت به حل این موضوع اهتمام بورزند و زمینه صادرات محصولات کشاورزان را فراهم کنند تا از ضرر و زیان کشاورزان جلوگیری گردد.

شهرستان مهر در ۳۲۰ کیلومتری جنوب شیراز و ۳۰ کیلومتری شرق عسلویه واقع شده است و همچنین نقطه تلاقی سه استان فارس، بوشهر و هرمزگان است که به عنوان یک شهرستان مرزی شناخته می شود.

استان فارس شبانه روزی کشاورزی گوجه فرنگی شهرستان کشاورزان محصولات هرمزگان سیفی مدیرجهاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر