کد خبر: 142294 A

مدیرکل امور حمایت‌های اجتماعی کمیته امداد امام خمینی(ره):

این نهاد جایی است برای آرامش بخشی، آرامش پذیری و آرامش دادن به افراد و همچنین جایگاهی برای اجرای عمل صالح و ادای تکالیف اخلاقی واجب و مستحب است.

شیراز - ایلنا: مدیرکل امور حمایت‌های اجتماعی کمیته امداد امام خمینی(ره) با بیان اینکه کمیته امداد حضرت امام(ره) خانه همه مردم ایران است نه تنها خانه فقرا و خیرین و ما همه مردم را خیر می‌دانیم، تصریح کرد: این نهاد جایی است برای آرامش بخشی، آرامش پذیری و آرامش دادن به افراد و همچنین جایگاهی برای اجرای عمل صالح و ادای تکالیف اخلاقی واجب و مستحب است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از شیراز رضا نوروزی جعفری ظهر امروز دوشنبه اظهار داشت: اگر همه مردم ایران کمیته امداد امام خمینی(ره) را خانه خود بدانند بدون شک می‌توانیم همه مشکلات را حل کنیم.

وی با بیان برخی از مشکلات مددجویان تحت حمایت و نیازمندان تصریح کرد: هم اکنون ۵۰ هزار نیازمند کمک هزینه خرید جهیزیه در سراسر کشور منتظر دستان با سخاوت مردم فهیم و نوع دوست هستند که سهم نیازمندان در استان فارس ۶ هزار و ۴۰۰ نفر هستند.

مدیرکل امور حمایت‌های اجتماعی کمیته امداد امام خمینی(ره) با اشاره به اینکه هم اکنون ۱۵۰ هزار اولویت فاقد مسکن در نوبت در سراسر چشم به راه کمک‌های مردم خیر و نیکوکار هستند، ادامه داد: برخی از امور با تزریق اعتبار قابل حل نیست هر چند ممکن است اعتبار یکی از ابعاد حل مشکلات باشد اما بعد دیگر حل مشکلات تعاملات و استفاده از ظرفیت‌های درونی استان‌ها است که این ظرفیت‌ها هم ظرفیت‌های مردمی و هم ظرفیت سایر سازمان‌هاست.

نوروزی افزود: هدف اصلی از شناخت منابع و ظرفیت‌ها خدمت رسانی به فقرا با اولولیت خود فقرا است بدیم معنا که فقرا باید حرکت کنند تا توانمند بشوند نه اینکه ما آن‌ها را توانمند بکنیم چرا که کمیته امداد حضرت امام(ره) توانایی بستر سازی را دارد اما توانمند سازی باید از درون افراد شکل بگیرد.

وی گفت: هم اکنون ۷۰۰ هزار حامی خیر و نوع دوست در سراسر کشور همراه و همیار کمیته امداد امام خمینی در خدمت رسانی به محرومین و فقرا هستد که این ظرفیت وجو دارد تا حامیان به ۷ میلیون نفر نیز افزایش یابند.

استان فارس استفاده از ظرفیت حضرت امام خدمت رسانی کمیته امداد کمیته امداد امام خمینی مردم ایران مسکن مشکلات آرامش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر