کد خبر: 126662 A

تغییر تاریخ برگزاری نمایشگاه کتاب فارس؛

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس زمان برگزاری نمایشگاه بین‌المللی کتاب فارس را ۱۴ دی‌ماه سال جاری در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی این استان اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از شیراز، احمد همتی‌بوشهری، که قبلا زمان برگزاری این نمایشگاه را ۳ دیماه اعلام کرده بود، در خصوص علت تغییر این تاریخ گفت: قرار بود نمایشگاه کتاب از سوم تا نهم دیماه برگزار شود اما مسئولان نمایشگاه بین‌المللی فارس، مکان را در این تاریخ در اختیار گروه دیگری قرار داده است.

همتی‌بوشهری در عین‌حال یادآور شد: زمان برگزاری نمایشگاه کتاب فارس همواره در آذرماه بود که امسال به دلیل همزمان با ایام محرم و به دستور وزارت فرهنگ و ارشاد قرار شد به تاریخ دیگری موکول شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس تصریح کرد: جهت برگزاری نمایشگاه بین‌المللی فارس، محل راه‌اندازی این مجموعه یک هفته تا ۱۰ روز قبل باید در اختیار فرهنگ و ارشاد قرار گیرد، لذا با توجه به شرایط، عملا امکان برگزاری این نمایشگاه در تاریخ سوم دی‌ماه مقدور نبود.

همتی‌بوشهری ادامه داد: درحال حاضر تاریخ ۱۴ دی‌ماه را برای اجرا و برپایی در نظر گرفتیم که باید از ۱۰ روز قبل، محل برگزاری نمایشگاه در اختیار اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس قرار گیرد.

وی یادآور شد: نمایشگاه بین‌المللی کتاب فارس پس از نمایشگاه تهران، بزرگ‌ترین نمایشگاه کتاب کشور است که بیش از یک هزار ناشر در آن شرکت می‌کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس تأکید کرد: متأسفانه مشکل یادشده باعثبه تأخیر افتادن زمان برگزاری این نمایشگاه شد که امیدواریم با همکاری مدیریت ارشد استان و دیگر ارگان‌های مرتبط کشوری و استانی بتوانیم فضای فرهنگی در خوری را برای مردم کتاب دوست و اساتید حوزه و دانشگاه و اصحاب فرهنگ و ادب وهنر و علاقه مندان، فراهم آوریم.

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی دی ماه فرهنگ و ارشاد فرهنگ و ارشاد اسلامی محرم مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نمایشگاه بین المللی نمایشگاه بین المللی کتاب نمایشگاه کتاب وزارت فرهنگ و ارشاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر