کد خبر: 1147687 A

یک تهیه کننده سینما گفت: شیراز پتانسیل های ارزنده ای در حوزه هنرهای نمایشی دارد و می تواند جایگزین های مناسبی را برای بازیگران بزرگ کشور ارائه کند.

به گزارش ایلنا، یعقوب مقدم در نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه که به بهانه ساخت فیلم جدیدش برگزار شد، اظهار داشت: با همکاری مسئولان فرهنگی و هنری در شیراز شاهد رشد صنعت سینما در این منطقه خواهیم بود و در این رابطه چشم انداز مساعدت و حمایت های استاندار فارس برای رشد و تعالی هنر هستیم.

وی با تقدیر از حمایت های میراث فرهنگی، صدا و سیما و فرهنگ و ارشاد فارس بیان داشت: از شورا و شهرداری شیراز انتظار حمایت از آثار فرهنگی که در شیراز تولید می شوند را داریم. چرا که اشاعه هنر در بطن جامعه زمینه ساز زوال آسیب های اجتماعی خواهد بود و با حمایت های مدیریت شهری می توانیم اثر فاخرتری را جلو دوربین برده و برای شیراز به عنوان سومین حرم اهل بیت و پایتخت فرهنگی ایران کسب اعتبار کنیم.

این فعال فرهنگی در بخش دیگری از سخنانش با بیان این که ساخت فیلم سینمایی آقای گل  حدود 2 ماه به طول می انجامد برای ساخت آن از نقش آفرینان بومی در کنار ستاره های سینمای ایران استفاده خواهیم کرد اظهار داشت: هزینه ساخت آقای گل در حدود 2 تا 3 میلیارد تومان است و به موازات ارائه در پلتفرم های شبکه خانگی در سال 1401 اکران عمومی خواهد شد.

وی خواستار حمایت های بیشتر حوزه هنری فارس در زمان اکران آقای گل شد و اظهار داشت: در کنار دستمزد کلان ستاره ها، هزینه تجهیزات فیلمبرداری بسیار گزاف است و به همین دلیل انتظار حمایت از مسئولان شهر را داریم تا با یاری آنها محصول فاخری را به ایرانیان و تماشاگران جهانی عرضه کنیم.

این تهیه کننده سینما با تشریح گوشه ای از داستان جذاب فیلم آقای گل افزود: این فیلم درباره زندگی پسر مستعدی است که در پست فوروارد بازی می کند و مربیش اعتقاد ویژه ای به موفقیت وی دارد. اما این فوتبالیست نوجوان تمرکزش برای گلزنی را به دلیل بیماری مادرش از دست داده و رقیبان بسیاری وجود دارند که تلاش می کنند جایگاه او را در تیم از آن خود کنند.

مقدم در ادامه به مروری بر کارنامه حرفه ایش در سینما که به عنوان تهیه کننده فعالیت دارد اشاره کرد و افزود: از سال 87 با فیلم پرستاره کیش و مات که با حضور 16 بازیگر تراز اول کشور ساخته شده شروع به فعالیت کردم و پس از آن فیلم املاکی ها را با بازیگران صاحب نام جلو دوربین بردم که بسیار مورد توجه تماشاگران قرار گرفت. سپس فیلم در قلمرو خورشید را به عنوان تهیه کننده ساختم که برای ساخت آن مجموعه نیروانتظامی همکاری ستودنی با ما داشت و از شبکه های سراسری به روی آنتن رفت.

وی در ادامه با بیان این که به نقش آفرینان شیرازی آنچنان که شایسته است بها داده نمی شود و شاهد کوچ آنها به پایتخت هستیم اظهار داشت: کلانشهر شیراز پتانسیل های ارزنده ای در حوزه هنرهای نمایشی دارد نیازمند حمایت و پشتیبانی هستند. به همین دلیل همواره در آثارم از بازیگران بومی استفاده می کنم تا زمینه ساز درخشش های بعدی آنها فراهم شود.

این تهیه کننده سینما با تشکر از همکاری های مدیرکل و معاونت گردشگری میراث فرهنگی گفت: از تربیت بدنی و به ویژه هیات فوتبال استان انتظار داریم تا در قبال یک محصول فرهنگی که در شیراز تولید می شود حمایت های بیشتری نشان دهند و با در اختیار گذاشتن زمین فوتبال چمن مصنوعی حافظیه برای فیلمبرداری ما را در ساخت این اثر یاری کنند. این در حالی است که در تهران شهرک سینمایی و بهترین لوکیشن ها را در اختیار تهیه کنندگان قرار می دهند.

وی در پایان افزود: با علی دایی و دیگر چهره های مطرح فوتبال کشور در حال مذاکره هستیم تا از حضور اسطوره های فوتبالی در فیلم آقای گل استفاده کنیم. همچنین پس از ساخت این اثر به سراغ فیلمی با عنوان همسایه محبوبم خواهم رفت که بیش از 7 میلیارد هزینه خواهد داشت.

بر اساس این گزارش فیلم سیمایی آقای گل یک درام ورزشی به مدت یکصد دقیقه هست و برای مخاطب عام طراحی شده است. برای ساخت این فیلم از بازیگران مطرح سینما و تلویزیون استفاده شده و در کنار آنها نقش افرینان مستعد شیرازی هم حضور دارند.اکران فیلم در سینماهای کل کشور است و با در نظر مساعد اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنیاد سینمای فارابی در جشنواره های معتبر داخلی و خارجی به نمایش در می اید.

عوامل اصلی این فیلم عبارتند از: نویسنده و کارگردان: بیژن شیرمرز-جانشین تهیه کننده: فاطمه عرب زاده- مجری طرح و برنامه ریز: آمنه بشیری. همچنین ملینا امامی، بازیگر مستعد شیرازی نقش اول دختر این فیلم  را از شهر شیراز بر عهده دارد.

  پیش تولید فیلم آقای گل در شیراز شروع شده و فیلمبرداری آن در بیست روز آینده کلید خواهد خورد.

 

انتهای پیام/
آسیب های اجتماعی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی دستمزد فوتبال تهیه کننده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر