کد خبر: 1099146 A

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس، تعاونی‌ها را از عوامل موثر در تحقق حماسه اقتصادی و بهبود فضای کسب و کار دانست و گفت: اگر رشد و توسعه تعاونی‌ها به حدی باشد که اکثریت مردم را در برگیرد، توزیع عادلانه ثروت و کاهش اختلافات طبقانی و کاهش فقر محقق می‌شود.

به گزارش ایلنا و به نقل از اداره کل کار استان فارس، سهراب مختاری افزود: رشد اقتصادی، اشتغال مولد، یکپارچگی اجتماعی، تقویت کارآفرینی و مدیریت و تمرکز سرمایه‌های کوچک در قالب سرمایه‌های کلان از اهداف مهم تشکیل شرکت‌های تعاونی در کشور است.

وی ادامه داد: اگر رشد و توسعه تعاونی‌ها به اندازه‌ای باشد که اکثر مردم را در برگیرد و به تغییر اوضاع جامعه به گونه‌ای که از نهضت تعاون مورد انتظار است بینجامد، تحقق آرمان‌های اجتماع در زمینه‌های توزیع عادلانه ثروت، توفیق در ریشه کنی فقر و اختلافات فاحش طبقاتی هدفی دور از دسترس نخواهد بود.

مختاری اظهار داشت: تعاونی‌ها بشارت دهنده آزادی و برابری هستند و در مکتب تعاون انتخاب راه نیکو برای زندگی بهتر برعهده افراد است و همه مختارند که با توجه به حقوق همنوعان خود روش‌های مطلوب را در پیش گیرند و بر رونق و اعتلای کار و زندگی خود بیافزایند و با کار و کوشش و لیاقت به مقام شایسته و لایق خویش نایل شوند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: در کشور، بحث توجه به رشد اقتصادی همراه با عدالت اجتماعی از سوی رهبر معظم انقلاب مطرح شده و تنها مدلی که می‌تواند کشور را به سمت تحقق عدالت اجتماعی و توسعه همه جانبه سوق و در خیزش عظیم اقتصادی قرار دهد، مدل تعاون است.

مختاری گفت: تعاونی بعنوان یک نظام کارآمد اقتصادی و اجتماعی می‌تواند برای تامین نیازهای اقشار جامعه مفید باشد و آرامش و تحرک را در آنان تقویت کند.

وی، ضمن گرامیداشت روز جهانی تعاون (اولین شنبه ماه جولای)، این روز را فرصتی ایده آل برای تبلیغ و ترویج عمومی مدل تعاونی و ارائه آموزش و آگاهی در این زمینه به همگان دانست و افزود: اکثر کشورها از نهضت تعاون بعنوان یکی از ابزارهای مهم و موثر در امر توسعه بویژه توسعه اقتصادی استفاده می‌کنند و استان فارس نیز با داشتن ظرفیت‌های بالا در زمینه تولید محصولات و خدمات متعدد با افزون بر ۶ هزار تعاونی با موضوع فعالیت‌های مختلف توانسته در ایجاد، گسترش و توسعه تعاونی‌ها و به دنبال آن تولید و ایجاد اشتغال پایدار نقش مهمی را ایفا کند.

 

انتهای پیام/
ثروت رشد و توسعه فقر کار و رفاه اجتماعی کسب و کار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر