کد خبر: 1060206 A

در آیینی در جوار آرامگاه حافظ در شیراز ؛

طی آیینی در جوار آرامگاه حافظ و با حضور وزیر اطلاعات، اختتامیه نخستین جشنواره "شعر گمنامی" با حضور وزیر اطلاعات، نماینده ولی فقیه و استاندار فارس، در آرامگاه حافظ برگزار شد.

به گزارش ایلنا پنجشنبه ۱۹ فروردین و همزمان با آخرین روز از ایام گرامیداشت سربازان گمنام امام زمان(عج) و در آستانه هفته هنر انقلاب اسلامی، آئین اختتامیه جشنواره شعر گمنامی، با حضور  سید محمود علوی، وزیر اطلاعات، در جوار آرامگاه حافظ برگزار و از برگزیدگان این رویداد ادبی که در بزرگداشت سربازان گمنام امام زمان(عج) برگزار شده بود، تجلیل شد.

وزیر اطلاعات در این آیین همچنین از کتاب مجموعه اشعار برگزیده ارسالی شاعران کشور به دبیرخانه جشنواره در وصف سربازان گمنام امام زمان (عج) در وزارت اطلاعات رونمایی کرد. 

در این آیین که همزمان با آخرین روز دهه بزرگداشت سربازان گمنام امام زمان (عج) و با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شیراز و استاندار فارس برگزار شد، تعدادی از شاعران منتخب، از سراسر کشور، به دلیل شرایط شیوع کرونا در استان فارس به صورت مجازی شرکت داشتند و چهار تن از شاعران استان فارس نیز به نمایندگی از شاعران کشور در این آیین به شعرخوانی در وصف سربازان گمنام امام زمان (عج) در وزارت اطلاعات پرداختند. 

این آیین با توجه به شرایط شیوع کرونا در شیراز با حضور محدود مدعوین در فضای باز آرامگاه حافظ برگزار شد. 

شرکت ۳۵۰ اثر در نخستین جشنواره شعر گمنامی

دبیر علمی نخستین جشنواره ملی شعر  گمنامی در این مراسم گفت: ۳۵۰ شعر از سراسر کشور به دبیرخانه این جشنواره ملی واقع در حوزه هنری انقلاب اسلامی استان فارس ارسال شد که از این میان توسط داوران ۱۲ اثر برگزیده شد.    

احد ده بزرگی افزود: نخستین جشنواره ملی شعر گمنامی با هدف تکریم سربازان گمنام امام زمان(عج) در اسفندماه ۹۹ در چهار بخش شعر کلاسیک، شعر نو، ترانه و سرود، تصنیف و شعر کودک و نوجوان کلید خورد.

امام زمان شعر کودک و نوجوان نماینده ولی فقیه امنیت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر