کد خبر: 1049249 A

رئیس بسیج سازندگی استان فارس:

رئیس بسیج سازندگی استان فارس با بیان اینکه از ابتدای شیوع بیکاری حدود ۷۳ هزار نفر بیکار شدند گفت: بخشی از آنها با گذشت زمان به کار بازگشتند اما حدود ۱۲ هزار نفر شغل خود را از دست دادند.

به گزارش ایلنا سرهنگ پاسدار اسماعیل قزل‌سفلی، در جلسه هم‌اندیشی با جمعی از مدیران رسانه‌های استان فارس، با تاکید بر لزوم انعکاس بیشتر اقدامات رسانه‌ها و تاثیرگذاری فعالیت‌های رسانه‌ای در دوران شیوع کرونا، خصوصا در استان فارس، گفت: به تجربه ثابت شده است که هر زمان رسانه‌ها در آموزش، آگاهی بخشی و اطلاع رسانی پیرامون مدیریت و مبارزه با کرونا، ورودی گسترده داشتند، شاهد افزایش سطح رعایت پروتکل‌ها از سوی مردم بوده‌ایم.

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان فارس گفت: تاثیر و نقش رسانه در مدیریت شیوع کروناویروس و مبارزه با این بیماری، اگر بیشتر از مدافعان سلامت نباشد، کمتر هم نبوده است و این موضوع باید دیده شده و منظر قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه انجام فعالیت‌های رسانه‌ای از سوی خبرنگاران، عکاسان خبری و دیگر فعالان رسانه‌ای، گاه منجر به افزایش بیش از ۹۰ درصدی رعایت پروتکل‌ها در جامعه شده است،ادامه داد: همین امر در بحث مدیریت شیوع بیماری و مبارزه با کروناویروس، تاثیر بسزایی برجای گذاشته است.

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان فارس با اشاره به اینکه اهالی رسانه به واقع از مظلوم‌ترین اقشار جامعه هستند افزود: افرادی که مسائل و اقدامات و فعالیت‌های همه بخش‌ها را پوشش داده و منعکس می‌کنند اما تلاش‌ها و تاثیرات و اقدامات آنان به خوبی دیده نشده و کمتر به مسائل آن پرداخته شده است.

وی ادامه داد:  رزمایش مواسات و همدلی، در واقع مسابقه نیکوکاری بود که در ابتدا با تعریف ۲ خدمت شروع شد و اکنون در مسیر بلوغ و تکامل قرار داد و تعداد خدمات به ۲۰ عنوان خدمت رسیده است.

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان فارس گفت: اعتقاد دارم که مردم ایران قرنطینه و محدودیت پذیر نیستند، اما به شدت آموزش پذیر هستند؛ در زمینه آموزش هم مهمترین بخش از کار برعهده رسانه‌ها بوده و قطعا رسانه‌ها عملکرد خوبی در این عرصه داشتند.

توزیع ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار بسته معیشتی از ابتدای شیوع کرونا تاکنون در استان

رئیس سازمان بسیج سازندگی فارس با بیان اینکه تاکنون در ۳ مرحله و در ۱۰ مقطع نهضت کمک‌های مؤمنانه در استان فارس اجرا شده است،‌ گفت: مرحله اول در ماه مبارک رمضان، مرحله دوم در عید قربان و ماه محرم و صفر و مرحله سوم در دهه ربیع و سالروز شهادت حضرت زهرا(س) این نهضت اجرا شد و اکنون هم برای ایام نوروز در حال آماده‌سازی کمک‌های مؤمنانه هستیم.

وی از توزیع ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار بسته معیشتی از ابتدای شیوع کرونا تاکنون در استان فارس خبر داد و گفت: این تعداد تا پایان امسال به بیش از ۳ میلیون بسته خواهد رسید اما نکته‌ای که باید بدان توجه کنیم مُسکن بودن بسته‌های معیشتی‌ست، لذا به دنبال انجام اقدامات زیرساختی نظیر توزیع جهیزیه، تامین و مرمت مسکن و اشتغال و آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد، بوده‌ایم.

رئیس سازمان بسیج سازندگی فارس دیگر اقدامات این سازمان را طی ایام شیوع کرونا برشمرد و گفت: توزیع ۱۰ هزار جهیزیه، ۳۰ هزار بسته پوشاک، ۷۳۱ هزار بسته بهداشتی، ۱۹۷ هزار بسته پروتئینی اعم از مرغ و حبوبات و غیره، ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار بسته معیشتی، ۲۴ هزار بسته یلدایی، آزادسازی ۴۰۱ زندانی جرائم مالی غیرعمد در دو مرحله تاکنون که مرحله سوم آن هم در ۲۶ اسفندماه برگزار می‌شود از جمله اقدامات این سازمان طی این ایام بوده است.

وی بیان کرد: در زندان‌های فارس ۹۲۹ نفر زندانی جرائم غیرعمد مالی وجود دارند که ۲۱۸ نفر از آنان زندانیان مهریه هستند؛ ۹ زندانی دارای بدهی زیر ۱۰ میلیون، ۳۹ زندانی دارای بدهی زیر ۲۰ میلیون و غیره داشتیم که اکنون بحمد الهی با نذر رهایی که اجرا شده است، دیگر زندانی با بدهی کمتر ۴۰ میلیون در زندان‌های فارس وجود ندارد و بدهی این افرادی که آزاد کردیم ۵۴ میلیارد بوده است که با همت بسیج و معتمدین ۳۹ میلیارد تخفیف گرفته شده است و ۱۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان را خیران پرداخت کرده‌اند.

قزل‌سفلی با اشاره به اینکه هدف نهایی کمک‌های مؤمنانه باید این باشد که هر کسی از توانمندی‌های خود کمک کند، گفت: به یاری خدا در روز ۲۰ اسفندماه سال جاری یک برنامه متمرکز رزمایش کمک‌های مؤمنانه را در حافظیه شیراز برگزار خواهیم کرد و همچنین یک برنامه هم برای کارگران خواهیم داشت.

 

استان فارس اشتغال بسیج بیکاری جامعه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر