کد خبر: 1020506 A

افلاکی فرد خبرداد:

رئیس دانشگاه فرهنگیان فارس گفت: یادواره نخستین سالگرد شهادت سردار دلها، شهید قاسم سلیمانی در دانشگاه فرهنگیان فارس با همکاری سازمان بسیج هنرمندان استان برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا، حسین افلاکی‌فرد امروز، 16 دی‌ماه در نشست خبری با خبرنگاران در شیراز افزود: این یادواره به‌منظور برنامه‌ریزی و توجه به برنامه‌های دینی و فرهنگی با تأسی از رهنمودهای مقام معظم رهبری و فراهم کردن زمینه مشارکت مجموعه های دانشجویی و استادی و توجه به ظرفیت‌های آنان در اجرای برنامه‌ها و فعالیت‌ها برگزار می‌شود.

وی اعلام فرخوان جشنواره شعر و جشنواره دلنوشته را در قالب این یادواره از دیگر اهداف برگزاری این مراسم عنوان کرد و گفت: در قالب اجرای یادواره برنامه‌هایی نظیر دیدار با خانواده شهدا،  سرکشی از خانواده شهدای اقلیت مذهبی با حضور و همراهی فرمانده سپاه فجر، برگزاری دوره بالندگی آشنایی با مکتب شهید حاج قاسم سلیمانی به‌صورت خودخوان کتاب «من قاسم سلیمانی هستم»، باز پخش و بازتولید مراسم تشییع پیکر شهید سلیمانی و ابومهدی المهندس انجام می‌شود.

رئیس دانشگاه فرهنگیان فارس بیان کرد: علاوه بر این‌ها در قالب این یادواره به دنبال  استفاده حداکثری از ظرفیت‌های فرهنگی مداحی، کلیپ، موسیقی حماسی ،شعر و فیلم و ارتباط آن با شهدای دفاع مقدس، شهدای جهاد علمی و هسته‌ای و شهدای مدافع حرم و  تولید آیتم‌های کوتاه بر اساس بازگویی خاطرات دانشجویی هستیم.

به گفته افلاکی‌فرد،  برگزاری کرسی وبینارهای تخصصی و نشست هم‌اندیشی جهت بصیرت‌افزایی، دشمن‌شناسی وحدت و هویت ملی ویژه اساتید دانشگاه در فضای مجازیو  تدوین میثاق‌نامه دانشجو معلمان پردیس‌های استانی با سردار سلیمانی از دیگر اهداف این یادواره هستند.

رئیس دانشگاه فرهنگیان فارس، زمان برگزاری این یادواره را چهارشنبه، 17 دی‎ماه اعلام کرد و گفت: در این مراسم  سردار علی صداقت، همرزم سردار شهید حاج قاسم سلیمانی؛ حسین خنیفر، رئیس دانشگاه فرهنگیان؛ عنایت‌الله رحیمی، استاندار فارس؛ آیت‌الله دژکام، نماینده رهبر معظم انقلاب در فارس و امام جمعه شیراز و عضو مجلس خبرگان رهبری؛ علی محمدی، معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فرهنگیان و سردار یدالله بوعلی، فرمانده سپاه فجر سخنرانی خواهند کرد.

وی همچنین گفت: با توجه به تأکید و توصیه رهبر معظم انقلاب مبنی بر استفاده از ظرفیت‌ها، فرصت‌ها و پتانسیل‌های جوان فرهنگی، هنری، علمی، تربیتی و اجتماعی در یادواره‌های شهدا در راستای تقویت و زنده نگه داشتن مکتب و آرمان‌های ناب نظام جمهوری اسلامی و پیروی از خط سرخ شهادت و برگزاری هر چه بهتر یادواره اولین سالگرد سردار شهید حاج قاسم سلیمانی از پتانسیل‌های بالقوه و پویای استان بهره گرفته شد.

افلاکی‌فرد با بیان اینکه این یادواره در سالن همایش رازی دانشکده مهندسی دانشگاه شیراز برگزار می‌شود، گفت: این برنامه همزمان در بستر فضای مجازی نیز پخش می‌شود.

بسیج خانواده عضو مجلس خبرگان رهبری فرهنگی هنری معاون فرهنگی و اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر