کد خبر: 1001195 A

مدیر سازمان تعاون روستایی فارس خبر داد:

مدیر سازمان تعاون روستایی فارس گفت: برای ساماندهی و ایجاد ارزش افزوده محصول انار برای باغداران شهرستان ارسنجان، خرید توافقی انار در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی تعاون روستایی فارس، هدایت‌الله رحیمی خاطر نشان کرد: شهرستان ارسنجان، هر سال میزان قابل توجهی انار، به عنوان محصول پاییزه، تولید و روانه بازار می‌کند که به دلیل مرغوبیت محصول بسیاری از نقاط کشور از آن استقبال کرده‌اند اما بیشتر سود نصیب دلالان می‌شود.

رحیمی با بیان اینکه ورود اتحادیه تعاون روستایی ارسنجان در خصوص خرید توافقی محصول انار کمک زیادی در افزایش درآمد باغداران این شهرستان کرده است، افزود: ارسنجان با دارا بودن ۱۷۰۰ هکتار باغ انار از نظر سطح و میزان تولید مقام دوم تولید انار استان را به خود اختصاص داده  و هر ساله بخش قابل توجهی از بازار انار کشور و استان را به خود اختصاص می‌دهد. 

رحیمی خاطرنشان کرد: به دلیل نبود صنایع تبدیلی محصول انار در شهرستان و عدم خرید توسط شبکه تعاون روستایی در سنوات قبل دست دلالان و واسطه‌گران جهت پایمال کردن دسترنج باغداران باز بود اما امسال با تغییر رویکرد در بازار خرید انار توسط مجموعه سازمان تعاون روستایی قیمت انار درجه یک از کیلویی ۶ هزار تومان به ۹ هزار تومان، انار درجه دو بین ۴ تا ۵ هزار تومان و انار درجه سه به ۲ هزار تومان رسید.

این مقام مسئول افزود: با توجه به پیش‌بینی تولید ۲۷هزار تنی انار در این شهرستان که از این مقدار حدود ۷۰ درصد آن به عنوان انار درجه یک به بازار عرضه می‌شود (حدود ۱۸۹۰۰ تن)  بیش از  ۱۷۰میلیون تومان سود برای باغداران به دنبال خواهد داشت.

درآمد روابط عمومی فارس انار صنایع تبدیلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر