کد خبر: 195471 A

قیمت گذاری خودرو در دو سال اخیر به یک چالش تبدیل شده است و علیرغم گذشت این مدت هنوز به نتیجه و ثبات نرسیده است.

حدود یک ماه پیش شورای رقابت قیمت جدید خودروهای تولید داخل را مشخص و اعلام کرد که این موضوع مورد مخالفت برخی نمایندگان مجلس قرار گرفت و پس از آن بود که نمایندگان مجلس با انتقاد از افزایش قیمت خودرو اعلام نمودند که پیگیر کاهش قیمت خودرو هستند.

اظهارات ضد و نقیض نمایندگان مجلس که بدون پشتوانه کارشناسی اعلام شد، موجب بروز جو روانی و رکود بازار خودرو در هفته های اخیر شده است، رکودی که اگر ادامه یابد مطمئناً موجب بروز مشکلات بیشماری در صنعت خودرو سازی کشور خواهد شد.

در همین خصوص نماینده کارگری یکی از شرکت خودروسازی در گفتگو با خبرنگار ایلنا گفت: این روزها مشکلات نقدینگی در شرکت های خودروسازی به یک چالش تبدیل شده است و در صورت عدم رفع این چالش مطمئناً در آینده نزدیک به یک بحران کارگری تبدیل خواهد شد.

وی افزود: در یک ماه گذشته و با اظهار نظرهای غیر کارشناسانه متاسفانه بازار خودرو با رکود مواجه شده است که این امر باعثکاهش شدید نقدینگی در شرکت های خودروسازی شده است به گونه ای که اگر روند ادامه یابد شرکت های خودروسازی در پرداخت حقوق کارگران با مشکل جدی مواجه خواهند شد.

این نماینده کارگری تصریح کرد: در رسانه ها آمده بود که واردات خودرو در چهارماه ابتدای سال جاری به بیش از دوبرابر افزایش یافته است و سودهای کلانی نصیب وارد کنندگان شده است این افزایش واردات در حالی اتفاق افتاده که صنعت خودروسازی داخلی حال و روز خوشی نداشته و نیاز به کمک و حمایت دارد.

وی خاطر نشان کرد: در وضعیتی که اشتغال بیش از ۵۰۰ هزار نفر کارگر شاغل در صنایع خودرسازی و قطعه سازی و صنایع وابسته در خطر قرار گرفته و این صنایع در بحران مالی و ضرر دهی به سر میبرند واردات خودرو و سودهای چند صد میلیاردی واردکنندگان با چه توجیهی انجام می شود.

وی گفت: مشکلات موجود به یک دغدغه برای کارگران تبدیل گردیده و نگرانی در میان این قشر موج میزند که امیدواریم مسئولان ذیربط هر چه سریعتر نسبت به تعیین تکلیف اقدام و از اظهارات غیر کارشناسی که موجب التهاب و رکود بازار میگردد خودداری نمایند.

اشتغال خودرو رسانه رقابت صنعت قیمت خودرو کارشناسی کاهش قیمت خودرو نقدینگی نمایندگان مجلس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر