کد خبر: 193338 A

یازدهمین نمایشگاه فرش دستباف چین(شینینگ) با حضور تولید کنندگان و صادر کنندگان فرش دستباف کشورمان گشایش یافت.

یازدهمین نمایشگاه فرش دستباف چین(شینینگ) با حضور تولید کنندگان و صادر کنندگان فرش دستباف کشورمان گشایش یافت.

به گزارش ایلنا، حضور ایران در این نمایشگاه با هدف تلاشی پررنگ تر در راستای رشد هنر - صنعت فرش کشور و با برگزاری آیینی متفاوت به نام " روز ایران " همراه شده است.

انجام سخنرانی و فعالیت های فرهنگی و هنری، نمایش چگونگی بافت قالی با حضور بافندگان ایرانی، نمایش فرش های نفیس واصیل ایرانی، سخنرانی درباره ویژگی ها، تاریخ و زوایای فرهنگی و هنری فرش ایران، پخش فیلم درباره فرش دستباف ایران، معرفی فرش های موزه ای کشور و برپایی گالری عکس فرش از جمله این برنامه هاست.

پیش از این حضور پررنگ ایران در عرضه تابلوفرش و یا فرش های تجاری موجب شده بود تا کشورهایی همچون پاکستان و هند بروز و ظهور چشمگیرتری در این نمایشگاه داشته باشند که در دوره اخیر این رویداد با تدابیر و تدارک شکل گرفته از سوی مرکز ملی فرش ایران فرش های اصیل و ارزشمندی از ایران با دستاویز قرار دادن آیین " روز ایران " به نمایش درآمدند.

لازم به ذکر است چین در رتبه پنجم خریداران فرش ایران قراردارد و با توجه به شرایط کنونی کشور چین در حال خروج از دایره تولیدکنندگان فرش دستباف است.

گفتنی است این نمایشگاه که از روز پنجشنبه ۱۶ مرداد برابر با هفتم آگوست آغاز به کار کرد تا بیستم امرداد ماه ادامه خواهد داشت و علاوه بر ایران شرکت کنندگانی از کشورهای هند، پاکستان، چین، افغانستان، نپال، ترکیه، قزاقستان و ترکمنستان تولیداتشان را در این نمایشگاه عرضه خواهند کرد.

افغانستان ایران ترکیه چین رشد صنعت فرش فرهنگی و هنری قزاقستان هنر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر