کد خبر: 190200 A

در سه ماه نخست امسال:

محصولات فولادی ارزش دو میلیون و ۷۰۰ هزار دلار، هیدو اکسید آلومینیوم به ارزش یک میلیون و ۱۰۰ هزار دلار، انواع محصولات پلاستیکی به ارزش یک میلیون و ۴۰۰ هزار دلار، بخش دیگری از کالاهای صادراتی این استان بوده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی از صادرات ۹ میلیون و ۱۰۰ هزار دلاری محصولات صنعتی این استان در سه ماه نخست امسال خبرداد.
به گزارش ایلنا، یحیی نیکدل گفت: در سه ماهه نخست امسال، انواع محصولات صنعتی این استان به ارزش وزنی ۹۲ هزار و ۹۰۰ تن و به ارزش ۹ میلیون و ۱۰۰ هزار دلار به خارج از کشور صادر شده است.

وی عمده محصولات صادراتی استان را سیمان، فولاد، هیدرو اکسید آلومینیوم، انواع محصولات پلاستیکی و مصالح ساختمانی عنوان کرد و افزود: طی این مدت ۵۳۱ هزار تن مصالح ساختمانی به ارزش ۷۲۳ هزار دلار و ۵۸ هزار و ۴۰۰ تن سیمان به ارزش ۳ میلیون و۲۰۰ هزار دلار، بیشترین میزان صادرات این استان را به خود اختصاص داده است.

نیکدل با اشاره به صادرات سایر محصولات این استان اظهار داشت: محصولات فولادی ارزش دو میلیون و ۷۰۰ هزار دلار، هیدو اکسید آلومینیوم به ارزش یک میلیون و ۱۰۰ هزار دلار، انواع محصولات پلاستیکی به ارزش یک میلیون و ۴۰۰ هزار دلار، بخش دیگری از کالاهای صادراتی این استان بوده است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی اظهار داشت: صادرات این استان در سه ماهه نخست امسال به لحاظ وزنی نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۱ درصد و به لحاظ ارزشی ۴۰ درصد کاهش داشته است.

به گفته وی افغانستان، ترکمنستان، ترکیه، عراق، هند، سریلانکا، روسیه، آذر بایجان، تاجیکستان و ارمنستان از جمله وارد کنندگان محصولات خراسان شمالی به شمار می روند.

ارمنستان افغانستان تاجیکستان ترکیه خراسان شمالی دلار روسیه سازمان صنعت معدن و تجارت سیمان فولاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر