کد خبر: 188184 A

براساس گزارش ۳ ماهه نخست۹۳؛

شرکت های فولاد ساز دولتی و خصوصی، طی ۳ ماهه امسال، ۴ میلیون و ۲۹۲ هزار و ۸۸۰ تن فولاد خام تولید کردند. این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، ۳ میلیون و ۸۳۶ هزار و ۱۷۹ تن بود.

تولید فولاد خام و محصولات فولادی کشور طی ۳ ماهه نخست سال ۹۳، به ترتیب حدود ۱۲ و ۵ درصد افزایش یافت.

به گزارش ایلنا و به نقل از " سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران "، شرکت های فولاد ساز دولتی و خصوصی، طی ۳ ماهه امسال، ۴ میلیون و ۲۹۲ هزار و ۸۸۰ تن فولاد خام تولید کردند. این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، ۳ میلیون و ۸۳۶ هزار و ۱۷۹ تن بود.

طبق آمار اعلام شده از بخش دولتی و خصوصی، شرکت «فولاد مبارکه» با تولید یک میلیون و ۴۴۷ هزار و ۶۶۸ تن، «فولاد خوزستان» ۸۶۳ هزار و ۸۴۵ تن و «ذوب آهن اصفهان» ۷۰۲ هزار و ۶۱۲ تن، به ترتیب رتبه های اول تا سوم را در تولید فولاد خام به خود اختصاص دادند. تولید کنندگان بزرگ بعدی فولاد خام نیز شامل «فولاد هرمزگان» با تولید ۳۰۴ هزار و ۳۹۴ تن، «سبا» ۱۹۵ هزار و ۷۶۲ تن، «فولاد خراسان» ۱۸۶ هزار و ۲۸۸ تن، «فولاد آلیاژی ایران» ۱۰۱هزار و ۳۴۹ تن و «گروه ملی صنعت فولاد ایران» ۳۸هزار و ۷۱۲ تن بودند.

بر اساس گزارش یاد شده، در ۳ ماهه نخست امسال، ۴ میلیون و ۳۹۰ هزار و ۷۶۰ تن انواع محصولات فولادی(میلگرد، کلاف، لوله، تیرآهن، ورق عریض، ورق گرم و ورق گالوانیزه) توسط شرکتهای فولادی به تولید رسید. در حالی که این رقم در مدت مشابه سال گذشته، ۴ میلیون و ۱۶۳ هزار و ۱۶۹ تن بود.

بنا به این گزارش، در ماه خرداد، یک میلیون و ۴۱۰ هزار و ۳۰ تن «شمش فولادی» و یک میلیون و ۳۵۹ هزار و ۳۷ تن انواع «محصولات فولادی» در کشور تولید شد که در مقایسه با میزان شمش و محصول تولید شده در مدت مشابه سال گذشته، به ترتیب نشان دهنده رشد ۱۰ و ۴ درصدی تولید است.

اصفهان ایران دولتی و خصوصی ذوب آهن رشد شرکت فولاد صنعت فولاد فولاد فولاد خوزستان هرمزگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر