کد خبر: 184689 A

روحانی در جلسه امروز هیات دولت:

رییس جمهور برنامه های دولت در جهت گسترش و توسعه بنادر، راه آهن، فناوری اطلاعات و ارتباطات و توسعه گردشگری داخلی و خارجی را عامل دیگر برای رونق تولید و افزایش اشتغال ذکر کرد و بر تقویت بازار بورس که مایه تقویت امید در جامعه است، تأکید نمود.

رئیس‌جمهور گفت: تأیید مشی اعتدال از سوی مقام معظم رهبری سرمایه بزرگی برای دولت است و دستگاه‌های اجرایی باید از دغدغه‌های ایشان مراقبت کنند.

به گزارش خبرگزاری ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، حسن روحانی در جلسه امروز هیات دولت اولویت رونق در بخش صنعت و معدن را که در فرمایشات رهبری هم مورد تأکید قرار گرفت، با توجه به سهم عمده ای که در تولید دارد، با اهمیت تلقی کرده و از هیات وزیران خواست که با توجه به بررسی های متراکم و گسترده ای که در دستگاه های گوناگون انجام شده است، لایحه رونق تولید و تدابیر اجرایی و هماهنگی دولت در اسرع وقت نهایی شود.

رییس جمهوری بسته حمایتی دولت برای حمایت از رونق تولید را امیدبخش و تقویت کننده بخش تولید ذکر کرد.

رییس جمهوری کمک بانک ها در جهت تأمین سرمایه در گردش بنگاه ها را ضروری دانست و دستگاه های مرتبط را به اعلام اقداماتی که در این باره انجام شده است، توصیه کرد.

روحانی حمایت از بخش کشاورزی را از اولویت های دولت دانست و اظهار داشت که در این مدت در جهت تأمین نهاده ها، ماشین آلات تعیین خرید تضمینی و اتخاذ تدابیر درخصوص بحران آب اقدامات خوبی انجام شده و همچنان توسعه حمایت ها در دستور کار دولت قرار دارد.

رییس جمهوری با اشاره به برنامه های کوتاه مدت و بلند مدتی که در بخش انرژی تنظیم شده است، اظهار امیدواری کرد که شاهد توسعه قابل توجه این بخش باشیم.

رییس جمهور برنامه های دولت در جهت گسترش و توسعه بنادر، راه آهن، فناوری اطلاعات و ارتباطات و توسعه گردشگری داخلی و خارجی را عامل دیگر برای رونق تولید و افزایش اشتغال ذکر کرد و بر تقویت بازار بورس که مایه تقویت امید در جامعه است، تأکید نمود.

روحانی تأیید مشی اعتدال از سوی مقام معظم رهبری را سرمایه بزرگی برای دولت دانست و دستگاه های اجرایی را به مراقبت از دغدغه رهبری سفارش کرد و اظهار داشت که اعتدال آموزه مهم دینی و تعبیر بلندی است که مسیر تقویت دین و پیشرفت کشور را در دوری از افراط و تفریط دنبال می کند.

رییس جمهوری حمایت صریح و جدی رهبری از دولت و مسئولین رده بالای آن را از قوی ترین تعابیر در حمایت از دولت در سال های اخیر دانست و مراتب قدردانی و تشکر دولت را از حمایت های رهبری ابراز داشت.

رییس جمهور حمایت رهبری را سرمایه بزرگی برای دولت دانست و اظهار داشت که بار سنگین اداره کشور نیازمند حمایت رهبری است و مهم ترین دغدغه دولت را سامان بخشی به امور مردم که مورد تأکید مقام معظم رهبری نیز هست، دانست و بر لزوم همراهی، همدلی و مشارکت همه قوا برای پاسخگویی شایسته به این دغدغه ها تأکید کرد.

روحانی ابراز امیدواری کرد که دولت با تکیه بر سرمایه اصلی حمایت مردم و رهبری بتواند مشکلات را از سر راه بردارد.

رییس شورای عالی امنیت ملی تصریح کرد که دولت از نقدی که مطابق فرمایشات رهبری منصفانه، محترمانه، دلسوزانه و به دور از هرگونه مچ‌گیری و اذیت رساندن به دولت باشد، استقبال می‌کند و چنین نقدی را لازمه اصلاح هرچه کامل تر امور می داند.

رییس جمهوری با قدردانی از بیانات مهم رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با کارگزاران نظام، اهتمام جدی به اقتصاد مقاومتی را که مورد تأکید ایشان بود، از مهم ترین اولویت های دولت دانست و بر انطباق برنامه های دولت تدبیر و امید بر این سیاست ها تأکید کرد و تمامی دستگاه ها را به اجرای جدی تکالیفی که در تحقق این سیاست ها برای آنان تعیین و ابلاغ شده، مأمور نمود.

رییس جمهور حمایت قاطع مقام معظم رهبری از تیم مذاکره کننده که در این مقطع حساس در خط مقدم یک امر خطیر قرار دارند را موجب تقویت روحیه آنان و تقویت موضع شان در دفاع از آرمان های کشور دانست و اظهار امیدواری کرد که دولت با تبعیت کامل از رهنمودها و پاسخگویی به مطالبات ایشان، همواره از این هدایت و حمایت برخوردار باشد.

اشتغال جامعه دولت راه آهن رییس جمهوری صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات کشاورزی گردشگری بنادر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر