کد خبر: 174654 A

مدیر‌معدن مس نوچون گفت: میزان برداشت باطله از معدن مس نوچون در سیرجان از ۳۱ میلیون تن فراتر رفت.

مدیر‌معدن مس نوچون گفت: میزان برداشت باطله از معدن مس نوچون در سیرجان از ۳۱ میلیون تن فراتر رفت.

به گظارش ایلنا، الیاس ایران‌نژاد، با اعلام این خبر افزود: ۳۲۰ نفر از سال ۱۳۸۹ برای کار باطله‌برداری در این معدن مشغول به کار شده‌اند و تاکنون بیش از ۳۱ میلیون تن باطله از سطح معدن برداشته شده است.

وی از جانمایی محل احداثکارخانه تغلیظ و مطالعات انجام شده برای فعالیت کارخانه با هدف جداسازی مس و مواد معدنی از خاک باطله‌ها خبر داد و افزود‌: کار نصب کارخانه تا نیمه دوم امسال آغاز می‌شود و کار ژئوتکنیک نیز برای محل نصب کارخانه به زودی انجام می‌گیرد.

مدیر معدن مس نوچون سیرجان گفت‌: مطالعات این معدن مس در سال ۱۳۴۸ انجام شده و با فعالیت متخصصان داخلی و برای دسترسی به معدن مس روزانه ۴۰ هزار تن باطله‌برداری در حال انجام است که نبود گاز، برق و زمین مناسب برای توسعه کارخانه از مشکلات پیش رو است.

منصور مکی‌آبادی فرماندار سیرجان در این بازدید برای رفع تمام‌ مشکلات این معدن مس قول مساعد و از حمایت‌ دستگاه‌های اجرایی شهرستان برای رفع مشکلات بخش صنعتی، تولیدی و معدنی خبر داد و افزود: با رونق مراکز صنعتی، تولیدی و معدنی معضل بیکاری که دغدغه همه مسئولان است، رفع می‌شود.

گفتنی است: معدن مس نوچون در ۸۰ کیلومتری ‌شمال شرق سیرجان و ۱۰ کیلو‌متری معدن مس سرچشمه در بخش پاریز واقع شده است.

این معدن ۸۰۰ متر در یک هزار و ۵۰۰ متر وسعت دارد و ذخیره معدنی آن ۹۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تن پیش‌بینی شده است که نقش مهمی در اشتغال جوانان منطقه دارد.

اشتغال ایران برق بیکاری خاک دستگاه های اجرایی زمین فرماندار گاز معدن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر