کد خبر: 109396 A

درگفتگو با ایلنا عنوان شد:

بورس محصولات کشاورزی علاوه بر اطلاعاتی که به کشاورزان از بازار محصولات‌شان می‌دهد، باعثمی‌شود اگر کشاورزان ذخیره‌ای در انبارهای خود داشته باشند بتوانند از طریق تابلوی بورس آن‌را با قیمت واقعی به‌فروش برسانند.

بورس کالاهای کشاورزی علاوه بر ارتقای کیفیت محصولات باعثشفافیت قیمت‌ها و همچنین امنیت خاطر تولیدکنندگان محصولات زراعی می‌شود.

عباس بنازاده در گفت‌وگو با ایلنا در خصوص عرضه گندم در بورس و تاثیرات آن گفت: عرضه محصولات کشاورزی در بورس ضمن شفافیت قیمت‌ها در بازار باعثبهبود کیفیت تولید می‌شود.

رئیس سابق بورس منطقه آزاد انزلی در ادامه به عرضه گندم در بورس در سال ۸۹ اشاره و تصریح کرد: در سال ۸۹ میزان یک میلیون تن گندم از طریق بورس صادر شد که این امر نشان از مثمر ثمر بودن بورس در تجارت محصولات کشاورزی کشورمان است.

وی همچنین بورس محصولات کشاورزی را منجر به تک نرخی و واقعی شدن قیمت‌ها دانست و افزود: بورس محصولات کشاورزی علاوه بر اطلاعاتی که به کشاورزان از بازار محصولات‌شان می‌دهد، باعثمی‌شود اگر کشاورزان ذخیره‌ای در انبارهای خود داشته باشند بتوانند از طریق تابلوی بورس آن‌را با قیمت واقعی به‌فروش برسانند.

گفتنی است؛ از روز گذشته عرضه میزان ۵ تا ۳۰ هزار تن گندم دوروم متعلق به شرکت بازرگانی دولتی در رینگ کشاورزی بورس کالا آغاز شد.

بورس کالا تجارت کشاورزی محصولات کشاورزی بورس امنیت کشاورزان محصولات گندم نرخی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر