کد خبر: 109206 A

عضو کمیسیون کشاورزی به ایلنا خبرداد:

طلب چایکاران و گندمکاران در دولت و وزارتخانه مربوطه بررسی شده و مجلس و به‌خصوص مجمع نمایندگان شمال کشور در زمینه پرداخت طلب چایکاران مجدانه پیگیری می کنند.

عضو کمیسیون کشاورزی از افزایش بهای ۲۵تا۳۰ درصدی چای خبرداد.

رحمت الله نوروزی نماینده مردم علی آباد کتول در مجلس شورای اسلامی درگفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به سخنان معاون اول رئیس جمهور در صحن علنی مجلس و همچنین تصمیمات اتخاذ شده در جلسه روز چهارشنبه قبل از تعطیلات مجلس کمیسیون با وزیر جهاد کشاورزی گفت: طبق این جلسه قیمت تضمینی گندم از ۷۲۰ تومان به ۸۰۰ تومان قیمت‌گذاری شد.

وی همچنین از پیگیری نمایندگان مجلس برای پرداخت طلب گندمکاران و چایکاران خبر داد و افزود: طلب چایکاران و گندمکاران در دولت و وزارتخانه مربوطه بررسی شده و مجلس و به‌خصوص مجمع نمایندگان شمال کشور در زمینه پرداخت طلب چایکاران مجدانه پیگیری می کنند.

وی قیمت چای را نیز برای سال آتی بین ۲۵ تا ۳۰ درصد افزایش پیش بینی کرد و گفت: با توجه به احتمال خشکی و بایر شدن زمین های چای شمال کشور حتما افزایش قیمت ها اعمال خواهد شد و مجلس بر این میزان افزایش پافشاری می کند.

نوروزی در پایان اظهارداشت: وزیر پیشنهاد ۱۱۱۰ تومانی را برای قیمت خرید تضمینی گندم مطرح کرد که درنهایت دولت با ۱۰۵۰ تومان در سال آینده موافقت کرد.

جهاد کشاورزی چای دولت زمین کشاورزی مجلس شورای اسلامی معاون اول رئیس جمهور نمایندگان مجلس نماینده مردم وزارتخانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر