کد خبر: 250130 A

رئیس سازمان نظام دامپزشکی کشور مطرح کرد؛

جای تحقیقات دامپزشکی به شکل مستقل در مجموعه وزارت جهاد کشاورزی و سازمان تحقیقات کم و خالی است و باید این بخش را به جهت اهمیت در سلامت و اقتصاد توجه ویژه‌ای کرد.

رئیس سازمان نظام دامپزشکی گفت: ماده ۲۱ قانون افزایش بهره‌وری بخش کشاورزی و منابع طبیعی با پیگیری‌ سازمان تحقیقات به سمت عملیاتی شدن حرکت می‌کند، شورای راهبردی ماده ۲۱ قانون با دستور وزیر جهاد کشاورزی تشکیل شد کهنظام دامپزشکی عضو این شورا است و هدف آن ساماندهی و آموزش دامپزشکی است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، صفری رئیس سازمان نظام دامپزشکی امروز در مراسم افتتاحیه سومین کنگره بین‌المللی کلینیسین‌های دام بزرگ دام بزرگ گفت: هم اکنون در کشور ۵۲۰۰ مرکز درمانی دامپزشکی، ۳۰۰ آزمایشگاه، ۱۷۴۵ واحد داروخانه و بیش از ۹۰۰ مرکز واکسیناسیون دامپزشکی و نزدیک به ۲۰۰ شرکت پخش دارو و حدود ۱۷۰ کارخانه دارو، مکمل و کنسانتره برخوردار هستیم.

وی افزود: این در حالی است که در ۴۰ سال پیش زمانی که قانون سازمان دامپزشکی کشور تصویب شد، تنها ۸ واحد درمانگاهی و ۸ واحد آزمایشگاهی و ۸ پست دامپزشکی در کشور فعال بود.

صفری تصریح کرد: ‌ گستردگی حضور دامپزشکی در اقصی‌نقاط کشور می‌طلبد که ما در حوزه آموزش و تحقیق دامپزشکی و چگونگی ورود به بازار کسب و کار دامپزشکی توجه جدی و ویژه‌ای داشته باشیم.

وی در این مراسم خطاب به رئیس سازمان تحقیقات‌، آموزش و ترویج کشاورزی گفت: جای تحقیقات دامپزشکی به شکل مستقل در مجموعه وزارت جهاد کشاورزی و سازمان تحقیقات کم و خالی است و باید این بخش را به جهت اهمیت در سلامت و اقتصاد توجه ویژه‌ای کرد.

گفتنی است که کنگره امسال از چهره شاخص و برجسته دامپزشکی کشور پایه‌گذار جراحی‌های نوین دامپزشکی پرویز حکمتی تقدیر و تجلیل به عمل آورد.

اقتصاد بهره وری جراحی سلامت شاخص کسب و کار کشاورزی کشاورزی و منابع طبیعی واکسیناسیون وزارت جهاد کشاورزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر