کد خبر: 243651 A

در مقایسه با نیمه دوم سال گذشته،

شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران(ISQI) اعلام کرد براساس نتایج آخرین نظرسنجی ازمشتریان خودروهای سواری، رضایت مشتریان از کیفیت خودروهای در شش ماهه نخست سال جاری نسبت به نیمه دوم سال گذشته تنها یک امتیاز افزایش یافته است.

شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران(ISQI) اعلام کرد براساس نتایج آخرین نظرسنجی ازمشتریان خودروهای سواری، رضایت مشتریان از کیفیت خودروهای در شش ماهه نخست سال جاری نسبت به نیمه دوم سال گذشته تنها یک امتیاز افزایش یافته است.

به گزارش ایلنا و به نقل از شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، اندازه گیری رضایت مشتریان از کیفیت خودروهای سواری در شش ماهه اول سال ۱۳۹۳ با نظرسنجی از ۳۴ هزار و ۸۷۸ نفر(مصرف کننده ۴۹ خودرو) در سه ماهه اول مالکیت با پیمایش کمتر از ۴۰۰۰ کیلومتر، انجام گرفت و براساس آن میانگین رضایتمندی مشتریان از کیفیت اولیه خودروهای سواری در شش ماهه اول سال ۱۳۹۳ عدد ۶۵۳ برآورد شد.

این آمار نشان می دهد که رضایت مشتریان در نیمه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل یک امتیاز افزایش داشته است.

براین اساس رضایتمندی مشتریان از کیفیت خودروها در ۶ دسته مختلف قیمتی انجام شده و محاسبات بیانگر آن است که با هر تغییر در دسته قیمتی خودروها(افزایش ۲۵۰ میلیون ریالی قیمت خودروها)، رضایتمندی مشتریان با نرخ ۴.۲ درصدی افزایش می یابد.

در بسیاری از کشورهای توسعه یافته شاخص رضایتمندی مشتریان یکی از ابزارهایی است که مشتریان با استفاده از آن در خصوص خرید محصول مورد علاقه خود در کلاس قیمتی مورد نظر تصمیم گیری می کنند. در ایران گزارش رضایت مشتریان از کیفیت خودروهای ساخت داخل و وارداتی توسط شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران از سال ۱۳۸۷ به صورت شش ماهه ارائه و براساس رضایت مشتریان از فاکتورهای مجموعه تعلیق و انتقال قدرت، تهویه مطبوع و وسایل برقی، ایمنی، بدنه، مجموعه نیرو محرکه و سوخت رسانی اندازه گیری می شود.

براساس این گزارش مصرف کنندگان در رده قیمتی بالای ۱۲۵ میلیون تومان از خودروهای جولیتا، هیوندا سوناتا، کیا اپتیما و رنو کولیوس نسبت به سایر خودرو های هم قیمت خود رضایت بیشتری داشته اند و هر کدام از این خودروها به ترتیب ۸۳۲،۷۹۸، ۷۹۸ و ۷۹۶ امتیاز در مقیاس ۱۰۰۰ کسب کرده اند.

این در حالیست که در دسته خودروهای بین ۱۰۰ تا ۱۲۵ میلیون تومان هیوندا النترا با ۷۹۴ امتیاز، هیوندا اکسنت با ۷۹۰ امتیاز و رنو اسکالا با ۷۸۱ امتیاز بیشتر از سایر خودروهای هم قیمت خود توانسته اند نظر مشتریان را به خود جلب کنند.

همچنین در پنج خودرو نظرسنجی شده از خودروهای بین ۷۵ تا ۱۰۰ میلیون تومان، ام جی ۳۵۰، هیوندا ۲۰ و میتسوبیشی لنسر۱۶۰۰ بیشترین امتیاز را از آن خود کردند.

کیاپیکانتو، سابرینا و ولیکس ۳۰C نیز خودروهایی بودند که مصرف کنندگان بیشترین رضایت را در بین خودروهای ۵۰ تا ۷۵ میلیون تومان از آنها داشته اند. این خودروها به ترتیب موفق به اخذ ۷۶۴،۷۲۵ و ۷۰۴ امتیاز از ۱۰۰۰ امتیاز شده اند.

بیشترین تعداد خودروی نظرسنجی شده در دسته قیمتی خودروهای بین ۲۵ تا ۵۰ میلیون تومان بوده که شامل ۱۷ خودرو می شود. مصرف کنندگان در سه ماهه اول مالکیت خود بر این خودروها بیشترین رضایت را از پارس تندر داشته اند و این خودرو ۷۳۵ امتیاز در مقیاس ۱۰۰۰ را از آن خود کرده است. بعد از پارس تندر، تندر ۹۰ ایران خودرو با ۷۳۱ امتیاز، تندر ۹۰ پارس خودرو با ۷۳۰ امتیاز و تندر ۹۰ اتوماتیک با ۷۱۱ امتیاز، جایگاه های بعدی این قسمت از رضایتمندی مشتریان را از آن خود کرده اند.

در گروه ارزان ترین خودروهای موجود در بازار که خودروهای زیر ۲۵ میلیون تومان را شامل می شوند نیز ام وی ام ۱۱۰، تیبا و سایپا۱۳۲ به ترتیب با ۶۶۱،۶۳۵ و ۶۲۶ امتیاز توانسته اند نسبت به هم گروهی های خود نظر مشتریان را بیشتر به خود جلب کنند.

استاندارد ایران ایران خودرو تندر ۹۰ خودرو شاخص کیفیت امتیاز خودروهای مشتریان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر